S letom prichádza teplé počasie a chuť tráviť čas vonku. Nestrácajte čas vo fitness centrách, keď skoro všetky tieto aktivity môžte vykonávať v prírode.
Po zime sa treba veľmi rýchlo dostať do formy, pretože dovolenkové obdobie sa už blíži. Počas zimy sa nám nahromadili prebytočné kilá a je teda na nás aby sme nečakali a už na jar začali niečo zo sebou robiť!

Začnite sa hýbať

Bicykel – nie je nič lepšie ako to, že si zašportujete a zároveň si môžte “oddýchnuť” na sedadle bicykla. Bicyklovanie zlepšuje kondíciu, tvaruje svalstvo dolných končatín, bokov a aj rúk. Ma začiatku by ste mali urobiť krátky strečing, aby ste si nespôsobili nepríjemné zranenie. Dĺžku bicyklovania doporučujeme na minimálne hodinu v normálnom tempe a aspoň 2-3 krát do týždňa.

Beh – perfektná aktivita, ktorá celé telo dostane do formy. Beh sa nedoporučuje ľuďom, ktorý majú problémy s kĺbmi, kardiovaskulárnymi ochoreniami, obezitou alebo inou závažnou chorobou – výnimka môže nastať po konzultácii s Vašim lekárom. Vďaka tejto pravidelnej aktivite nebudete mať problém s výdajom energie z prijatého jedla a taktiež aj so spálením podkožného tuku a spevnenia celého tela.
Návod ako správne behať – Ako správne behať – video

Nordic walking – pre tých, ktorý majú problémy s kĺbmi, nadváhou alebo iným zdravotným obmedzením, je tu nordic walking. Je to vlastne chôdza pešo, za pomoci špeciálnych palíc, ktoré rozkladajú váhu a účinnosť tejto aktivity na celé telo. Pri tejto aktivite spálite energiu, zvýšite svoju kondíciu a tým aj imunitu a zdravie. Nordic walking sa doporučuje vykonávať 2 – 3 krát do týždňa približne hodinu.

Zmena jedálnička

Chudnutie v dnešnej dobe väčšina ľudí  berie na ľahkú váhu. Pod vplyvom na rôzne ľahké a zaručené spôsoby chudnutia zabudnú, že schudnúť sa dá iba komplexnou zmenou jedálnička. Chudnutie si musíte naplánovať a nespoliehať sa na tabletky, diéty a podobné “overené” zázraky na rýchle chudnutie.

Čítať ďalej “Ako začaž chudnúť – postup a plán

Raňajky sú základom dňa

Raňajky mnohý z nás vynechávajú či už s časovej tiesni alebo z lenivosti. Zabúdame pri tom na staré dobré slová, raňajky sú základom dňa! A to platí nielen pri chudnutí. Správne raňajky nám musia zabezpečiť štartovné “palivo” do dňa a naštartovať metabolizmus, energiu na celý deň.
Čo musia obsahovať zdravé raňajky? Čítať ďalej “Raňajky – základ dňa

Dodržiavajte pitný režim
Počas horúcich dní je obzvlášť dôležité dodávať telu potrebné “palivo” na jeho správny chod. Pitný režim vplýva na metabolizmus nášho tela. Bez vody je jeho práca neefektívna a v tele sa začnú hromadiť škodlivny, ktoré by inak boli vyplavené z tela von.
Podrobnosti sa dočítate v článku Schudnúť sa dá aj pitím vody

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie, peknú postavu, super komunita... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!"
facebook skupina Herbalife

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *