Ako začať chudnúť – Neberte chudnutie na ľahkú váhu. Ak chcete úspešne schudnúť poriadne si pripravte plán na chudnutie a dodržujte to čo si stanovíte – postup na chudnutie.Chudnutie v dnešnej dobe väčšina ľudí  berie na ľahkú váhu. Pod vplyvom na rôzne ľahké a zaručené spôsoby chudnutia, množstvo z Vás nadobudne pocit, že chudnutie je ľahké. A tak si priberáte a priberáte a samotné chudnutie často odkladáte na neskôr. A potom, keď už pneumatika prevísa cez nohavice, alebo sa nadváha prejavuje na zhoršenom zdraví alebo častejšie počúvate narážky typu „Nepribrala si?“ siahnete po zaručenom spôsobe chudnutia.

Či už po tabletke alebo prístroji ktorý chudne za Vás. A čo nastane. Namiesto úspešného schudnutia, príde prvé sklamanie. A tak vyskúšate niečo ďalšie. A opäť len sklamanie,…. A zrazu si uvedomíte, že chudnutie nie je až také jednoduché.

Áno, chudnutie nie je úplne najľahšie, ale nie je ani ťažké. Väčšina obéznych ľudí si ho sama ťažké urobí. Pretože po niekoľkých neúspechoch, alebo po jojo efekte, je každé ďalšie chudnutie ťažšie a ťažšie. Nielen kvôli spomalenému metabolizmu ale najmä psychicky, po predchádzajúcich neúspechoch.

neuspech pri chudnuti, zena je smutna ze sa jej nedari chudnut

Ako zvládnuť chudnutie? – plán a postup chudnutia

Základom je sa na chudnutie pripraviť. Je to obdobné ako keď idete na dovolenku. Pokiaľ sa na ňu nepripravíte a nenaplánujete si ju, tak pokiaľ nie ste vyslovený dobrodruh, tak určite dovolenka nedopadne podľa Vašich predstáv a sklamanie bude prevládať na pozitívami. To isté platí aj pri chudnutí. Ak chcete uspieť, urobte si plán na chudnutie

Plán na chudnutie:

Každý sme iný. Máme inú povahu, inú pevnú vôľu, v inom prostredí žijeme a preto i plán na chudnutie musí byť individuálny. Plán na chudnutie si zostavte podľa svojich možností. Neklaďte si na seba nároky, ktoré už dopredu viete, že nezvládnete – napr. – budem cvičiť 7 krát týždenne, nikdy už nezjem nič nezdravé,… – skôr či neskôr to porušíte a môže sa stať, že chudnutie nezvládnete. Urobte si plán chudnutia šitý na mieru. Musia v ňom byť určité výzvy, ale nie prehnané. Veď Vy sami seba najlepšie poznáte!

Plán na chudnutie – body

  1. Strava – naplánujte si postupnú zmenu stravovania. Na začiatok  – napríklad, že budete jesť 4-5 krát denne, ako si to zariadite v práci, pokiaľ ste doteraz nejedli pravidelne. Ďalej čo budete jesť – napr. ak ste ráno vždy jedli iba biele pečivo, tak pokiaľ začnete chudnúť a dopredu si nekúpite niečo iné, tak opäť len zjete biele pečivo,…. Nezabúdajte, že nielen pri chudnutí sú dôležité bielkoviny, ktoré tvoria našu svalovú hmotu, ale aj sacharidy, ktoré nám dodávajú energiu. Vláknina je tiež veľmi dôležitá pre naše trávenie…Vyhýbať by ste sa mali sladeným nápojom, ktoré Vám pri chudnutí zaručene nepomôžu. Vhodné spôsoby stravovania, čo jesť a čo nie nájdete v ďalších článkoch
  2. Pohyb – ako si potrebujete zariadiť čas, aby ste zvládli pohyb 3-4 krát v týždni aspoň po 45 minút? Lebo nestačí si povedať, budem chodiť cvičiť, ale ešte neviem kedy – potom nezačnete s pohybom vôbec a to bude mať za následok Váš neúspech.
  3. Spánok – Spánok je dôležitým faktorom pri Vašom úspechu alebo neúspechu. Preto by ste mali denne spať 6-8 hodín denne.
  4. Kontrola – ako často si budete vyhodnocovať úspechy a zlyhanie. Čo urobíte ak niečo nedodržíte? Pokiaľ sa dopredu pripravíte na to, že môžete počas chudnutia urobiť aj prešľapy a hlavne sa pripravíte na to, čo po prešľapoch bude nasledovať, tak chudnutie ľahšie zvládnete. Pretože ak si neurobíte plán na chudnutie a spravíte nečakaný prešľap, tak sa ľahko môže stať, že Vás to zdeptá a chudnutie vzdáte….

Postup na chudnutie

  1. Prvý, druhý a tretí deň chudnutia berte na 100% vážne. Pokiaľ zvládnete prvé 3 dni na 100% podľa Vášho plánu, zvládnuť ďalšie dni bude omnoho jednoduchšie. Ak zvládnete začiatok, stúpne Vaše sebavedomie – pretože nadobudnete pocit, že na to jednoducho máte.
  2. Pokiaľ niečo vo Vašom pláne na chudnutie nezvládate, tak urobte úpravu plánu – ale iba s objektívnych príčin. Zabudnite na to, že sa Vám nechce ísť cvičiť, tak si zmeníte plán chudnutia. Objektívna príčina je napr. – chodíte na plaváreň a kvôli údržbe ju na 10 dní zatvoria, tak si zmeníte plán cvičenia.
  3. Hodnoťte sa – postup na chudnutie musí obsahovať sebahodnotenie, Každý deň večer si zhrňte celý deň, čo ste urobili dobre (tešte sa z toho) a čo zle (ako sa nabudúce tomu vyvarovať). Oznámkujte sa ako v škole. Získate o svojom chudnutí reálny obraz – pokiaľ budete mať samé štvorky a päťky, tak si nebudete môcť povedať – snažím sa a nechudnem (ako je to možné).

Chudnutie sa dá zvládnuť, len ho nesmiete podceniť. Pokiaľ naozaj chcete schudnúť a zvolíte si správny postup chudnutia, resp. si urobíte dobrý plán na chudnutie, tak máte veľkú šancu, že chudnutie zvládnete. Pokiaľ si ale s chudnutím neviete rady, obráťte sa na mňa a pomôžem Vám schudnúť. Držím Vám palce

zena si meria brusny tuk

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie, peknú postavu, super komunita... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!"
facebook skupina Herbalife

2 thoughts on “Ako začať chudnúť – postup a plán na chudnutie

  1. Rimi najlepsie je odskusat si na sebe co ti funguje a urobit si zoznam potravin, s ktorymi potom budes vediet varit.
    Neviem ci cvicis, ale moze ti poradit aj trener a skombinovat s cvicenim.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *