Ešte pred tým ako sa pustíte do chudnutia, pozrite si najčastejšie chyby pri chudnutí. Ak sa ich vyvarujete, podarí sa Vám schudnúť.

Nemajte prehnané očakávania

Pokiaľ x rokov máte nadváhu, tak si uvedomte, že napríklad 20 kíl neschudnete za 2 mesiace. Je možné, že ste videli reklamu, ktorá to sľubuje, ale… zbytočne sa ešte pred začatím chudnutia premotivujete, dáte si nereálny cieľ a potom, keď sa Vám podarí schudnúť za prvý mesiac 3 kilá, budete sklamaná/ý a chudnutie možno aj vzdáte. Reálne dokážete schudnúť 3-4 kilá za mesiac v priemere. Môže sa Vám podariť schudnúť aj 7 kíl za mesiac, ale ďalší schudnete napr. 1 – 2 kilá.

Zlý cieľ – zlý pohľad na chudnutie

Základná chyba pri chudnutí je tá, že jediné čo Vás pri chudnutí zaujíma je úbytok hmotnosti alebo zníženie bmi indexu. Úspech, či neúspech chudnutia hodnotíte podľa toho, koľko Vám ubudlo na váhe. A to je zle!!! Ak máte nadváhu, tak základom je odstrániť príčiny nadváhy  – to je hlavný cieľ. Samozrejme, že si sledujte aj váhu, ale primárne sa na ňu nesústreďte, pretože Vás samotné číslo na váhe môže niekedy aj zdeptať.

Takže ak ste sa doteraz prežierali, celé poobedia ste pred televízorom, alebo neviete čo je pohyb,…. tak to zmeňte. Vyžaduje to snahu, ale výsledok bude stáť za to. Veď zdravé chudnutie, môže byť aj relatívne rýchle. Pretože ak nie ste ochotný prekonať svoju lenivosť, Vaše chudnutie skončí tým, že budete hľadať rôzne „zázračné“ metódy, ktoré schudnú za Vás. Ale veď vy už teraz viete, že nefungujú a že sa Vám s nimi schudnúť nepodarí – tak načo strácať čas? Maximálne sa Vám podarí schudnúť kilo, dve ale aj tak to potom vzdáte.

Váš cieľ musí byť jednoznačný – Pustím sa do chudnutia, pretože chcem lepšie vyzerať a chcem mať zdravšie a vitálnejšie telo – toto je ten správny prístup a prvý krok k úspešnému schudnutiu. A na toto Vám nezmysly na chudnutie nepomôžu!!!

Sústredenie sa na jednu vec

Niektoré diéty prikazujú jesť najmä bielkoviny, iné ich zase zakazujú. Ďalšie diéty prikazujú veľa sacharidov, iné zase len jeden druh stravy,…. To platí aj pri pohybe, niekto začne 7 krát v týždni cvičiť, iný cvičí 500 brušákov denne,….  Lenže chudnutie je komplexný proces a platí, že ak chcete úspešne schudnúť, potrebujete urobiť komplexné zmeny, nie sa sústrediť len na jednu. Áno, bielkoviny aj sacharidy aj vitamíny a aj pohyb sú pri chudnutí dôležité, ale nestačí zmeniť jednu.

neuspech pri chudnuti, zena je smutna ze sa jej nedari chudnut

Jedálniček na chudnutie, cviky na chudnutie

Medzi ďalšie chyby pri chudnutí patrí kopírovanie. Áno, inšpirujte sa jedálničkom na chudnutie alebo cvičte cviky na chudnutie, s ktorými niekto schudol. Veď internet ponúka množstvo jedálničkov a rád na chudnutie. Bohužiaľ je tam ale jedno veľké ALE. Každý človek má inú stavbu tela, lepší alebo horší zdravotný stav, inú genetiku, vek,…. A preto je dôležité nielen jedálniček ale i cviky na chudnutie prispôsobiť na mieru. Napr. jedálniček s ktorým niekto schudol a môže sa javiť ako zdravý, pre Vás vôbec nemusí byť vhodný. Cviky, ktoré niekomu pomohli schudnúť, Vám môžu ublížiť,…. Preto ak si neviete zostaviť jedálniček na chudnutie, alebo cvičebný plán, sa poraďte s lekárom alebo odborníkom na chudnutie (nie samozvaným).

Začnem chudnúť po….

Najčastejšia chyba pri chudnutí. Možno aj viete ako schudnúť, ale sa Vám nechce. A preto stále alibisticky posúvate termín chudnutie. Ak chcete schudnúť, začnete ešte dnes, najneskôr zajtra ráno (ak dnes je už večer). A potom sa Vám niekto zapáči, alebo kolegyňa vyzerá lepšie ako vy, ale bo Vás zdravie donúti a zrazu by ste chceli schudnúť za týždeň 5 kíl a skĺznete k nezmyselnej diéte na chudnutie alebo siahnete po tabletke na chudnutie a výsledok už poznáte.

Ak chcete úspešne schudnúť, musíte začať!!! Ak nezačnete máte jednu istotu – NESCHUDNETE!!!

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie, peknú postavu, super komunita... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!"
facebook skupina Herbalife

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *