Pomôže mi cvičenie urýchliť chudnutie? Ako mám cvičiť ak chcem uspieť a schudnúť?

Bez debaty. Správne cvičenie má neuveriteľne pozitívny vplyv nielen na chudnutie ale aj na zdravie a kondičku. Je pravda, že ale musíte cvičiť správne, aby ste si viac neublížili ako pomohli. A navyše treba pripomenúť jednu dôležitú vec, na čo väčšina ľudí pri cvičeniach zabúda. A to je strava. Pokiaľ nepomôžete telu po cvičení zregenerovať pomocou vhodnej stravy, efekt samotného cvičenia sa výrazne zníži. Samozrejmosťou pri cvičení musí byť aj pitný režim a strečing. Pokiaľ sa do cvičenia s rozumom pustíte, určite ho zvládnete – a určite aj celé chudnutie.

Vplyv cvičenia na chudnutie

Samotné cvičenie má dva vplyvy na chudnutie. Prvotný je krátkodobé spomalenie chudnutia. Je to z dôvodu, že pokiaľ ste doteraz necvičili, tak po cvičeniach začne Vaše telo aktívne spevňovať svalovú hmotu, čo sa prejaví nielen na skvalitnení svalstva ale aj na tom, že Vaše svalstvo bude ťažšie. V preklade to znamená, že chudnutie sa spomalí iba na váhe. Neprestane Vám ubúdať tuk, ale pokiaľ Vám za týždeň ubudne kilo tuku a priberiete pol kila svalov, tak výsledný úbytok na váhe je iba pol kila a nie kilo. Ale to je úplne v poriadku, pretože vďaka pravidelnému cvičeniu sa časom prejaví druhý, veľmi pozitívny vplyv na chudnutie.

Druhý vplyv cvičenia na chudnutie je ten, že pri pravidelnom cvičení nielenže spaľujete kalórie (za hodinu cvičenia cca 300-500 kalórií), ale zrýchľujete si aj metabolizmus, čo opäť podporí Vaše chudnutie a navyše po ukončení chudnutia ľahšie zabránite jojo efektu.

Ako často cvičiť?

Optimálne je pri chudnutí cvičiť 3-4 krát v týždni aspoň po 45 minút. Optimálne je kombinácia cvikov cielených (na brucho, boky,..) a kondičných (behanie,…). Najlepšie je ak Váš tréning pozostáva z obidvoch typov cvičení.

Všetko o cvikoch, či už cielených alebo kondičných nájdete na cviky.naschudnutie.sk

Na čo pri cvičení nezabúdať?

  1. Strečing – na začiatku a konci cvičenia nezabúdajte na strečing, aby ste si zahriali telo a predišli zbytočným zraneniam. Veľa ľudí ho vynecháva, lebo sa im ho nechce robiť, ale potom môžu na to kruto doplatiť – napr. mesiac bez pohybu, kvôli natiahnutej šľache,… Nezaraďte sa medzi nich
  2. Obuv a oblečenie – vzdušné oblečenie a vhodná obuv je už asi samozrejmosťou
  3. Pitný režim – bez fľaše vody alebo iontového nápoja sa ani nevyberte z domu. Nedostatok tekutín – dehydratácia Vám môže spôsobiť veľké ťažkosti. Ak ste doteraz nepili, tak si nemusíte brať so sebou liter vody ale aspoň pol litra (vody).
  4. Počúvajte svoje telo – regenerujte. Niekto keď chce schudnúť, tak si naplánuje cvičenie aj 7 krát v týždni a tvrdo ide za svojim cieľom. Ale pokiaľ nie ste profíci, nezabúdajte na regeneráciu. Ak Vás deň po cvičení bolí celé telo, dajte si voľno aj napriek tomu, že ste mali naplánované ďalšie cvičenie. Dostatočná regenerácia je základ toho, aby Vás cvičenie nepriviedlo k trvalej invalidite.

Zhrnutie

Cvičenie je základ zdravia a aj zdravého chudnutia, takže sa premôžte, dvihnite zadok z gauča a huráááá do cvičenia. Chudnutie Vám pôjde ľahšie a navyše budete lepšie zvládať stres a neviem prečo, ale život bude zase o niečo krajší.

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie, peknú postavu, super komunita... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!"
facebook skupina Herbalife

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *