I keď za najdôležitejšie jedlo dňa sú považované raňajky, ak chcete úspešne schudnúť, nemali by ste zanedbávať ani obed. Dôležitosť výdatného obeda je potvrdená mnohými štúdiami a to platí nielen pri chudnutí. Obed je hlavné jedlo dňa, ktoré má za úlohu dodať telu dostatok potrebných živín na zvyšok dňa. Vynechaním obedu riskujete…

Vynechávanie obedu robíme najčastejšie z dvoch dôvodou. Prvý dôvod prečo nemá čas sa poriadne naobedovať je ten, že nemáme dostatok voľného času. Áno, je to možno krutá realita, že popri práic sa nemáme kedy ani najesť, no vo väčšine prípadov sa jedná iba o akúsi výhovorku, pretože vždy sa dá čas naplánovať tak, aby zostal čas aj na kvalitný obed. Nezabúdajte, že obedom sa nemyslí hamburger alebo podobný nezdravý fast-food produkt.

Druhý dôvod vynechávania obedu, je z dôvodu chudnutia. Často sa snažíme pri chudnutí obmedziť prijaté kalórie na čo najmenšiu možnú úroveň. Lenže vynechávanie akéhokoľvek jedla má za následok nedostatočný príjem živín do tela a teda si nakoniec ja tak uškodíme tým, že spomalíme metabolizmus. Pokiaľ nebudete prijímať pravidelne potravu bohatú na živiny a vitamíny, nikdy sa Vám nepodarí schudnúť natrvalo bez jojo efektu. Pravidelná strava je nutnosťou, ak chcete schudnúť úspešne a natrvalo!

Negatívne dôsledky vynechania obeda:

  • ak na obed nedodáte telu živiny, máte zvyšok dňa nedostatok energie, čo sa následne prejaví na fyzickom stave (únava a malátnosť). Tým pádom klesá aj vaša pracovná výkonnosť, nervozita, podráždenosť a samozrejme budete pociťovať hlad.
  • Vaše telo má nedostatok energie a živín čo má za následok silný pocit hladu, ktorý najčastejšie končí pokušením zjesť nejakú maškrtu.
  • Tým že telo nepríjme z jedla dostatok živín, dochádza k výkyvom hladiny cukru v krvi, čo súvisí aj s rôznymi chúťkami, ktoré následne pociťujeme v priebehu celého dňa. Práve tieto chúťky na sladké ohrozujú chudnutie, keďže väčšinou siahneme po maškrte než plnohodnotnému varenému obedu.
  • Ak vynecháte obed, je vysoká pravdepodobnosť, že hlad zaženiete nezdravými maškrtami. Po príchode domov, často zjete všetko čo Vám príde pod ruku. Toto množstvo energie samozrejme vaše telo nestihne spracovať, čiže sa Vám ako následok vynechania obeda a následného prejedania zväčšujú tukové zásoby.
  • Ani o tom neviete a spomalíte is metabolizmus a tukové zásoby pomaly ale isto pribúdajú

Ak chcete naozaj schudnúť bez jojo efektu, základ je prestať s nezmyselným hladovaním a nezmyselnými diétami! Chudnutie začína prijímaním vyváženej a zdravej stravy.

Ako začať chudnúť – postup a plán na chudnutie

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie, peknú postavu, super komunita... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!"
facebook skupina Herbalife

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *