Chudnite! Nie, radšej schudnite – ako? Aký je v tom rozdiel? Veľký! Ak si poviete „Chudni“ , môžete chudnúť celý život, ak „schudni“, tak raz a navždy.Ak máte nadváhu, resp. ste tučný, tak s veľkou pravdepodobnosťou ste sa už pokúšali schudnúť. A buď sa Vám to nepodarilo vôbec, ale bo ste naspäť pribrali. Ak je to tak, tak tento článok je pre Vás, pretože ste si namiesto chudni, resp. chudnite mali povedať schudni, resp. schudnite – ako na to?

Rozdiel je v tom, že ak samotné chudnutie vnímate ako niečo dočasné, resp. niečo na čo sa musíte premôcť, výsledok nikdy nebude trvalý. Je to tak preto, lebo naša strava, pohyb a životný štýl je o návykoch ako aj celý život je o návykoch. A poznáte to, ak niečo robíte nasilu, tak sa Vám to po čase znenávidí. Preto je dôležité nielen pri chudnutí, robiť zmeny postupne a nenásilne. Nemusí Vás to zrovna baviť, ale aspoň nebudete mať k tomu odpor. Ne- chudnite, ale schudnite raz a navždy.

Schudnite – ako na to?

  1. Základom je odpovedať si na otázku, prečo chcete schudnúť. Ak máte silný dôvod, máte šancu uspieť. Ak ho nemáte, zbytočne si budete hovoriť chudnite alebo schudnite, nepodarí sa Vám to.
  2. Urobiť si plán a postup na chudnutie, ktorý bude zodpovedať Vašim možnostiam – nedávajte si prehnané ciele, aby nenastalo sklamanie. Viac v článku postup na chudnutie
  3. Vyberte si správny postup chudnutie – viac v ďalších článkoch
  4. Postupne si zmeňte stravovacie návyky. Dajte si jednu úlohu, keď ju zvládnete pridajte si ďalšiu, atď… – držte sa plánu
  5. Zapisujte si čo jete, aký máte pohyb a koľko tekutín pijete. Každý večer si zhodnoťte deň a naplánujte si ďalší – snažte sa byť aspoň o 1% lepší, ako predchádzajúci deň.
  6. Raz týždenne sa merajte (brucho, hrudník, zadok) a vážte sa.
  7. Motivujte sa, povzbudzujte sa a nevzdávajte sa.
  8. PS: Nezabudnite začať!!!

To sú základné body v skratke, prečítajte si ďalšie články a postupne si uvedomíte, že dokážete schudnúť aj vy. Schudnite a neostaňte tučný – určite to dokážete. Pokiaľ si neviete rady, napíšte do fóra pod článkom – Chudnite! Nie, radšej schudnite!, a odpoviem Vám na Vašu otázku. Odpoveď, môže prísť s oneskorením pre veľké vyťaženie, ale budem sa snažiť, čo najskôr.

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie, peknú postavu, super komunita... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!"
facebook skupina Herbalife

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *