Zdravé chudnutie je kombináciou základných pravidiel, ktoré musia byť dodržané ak chceme zdravo schudnúť

Kľúčové pravidlá na chudnutie – úprava stravovacích návykov, zvýšenie pohybovej aktivity, dodržiavanie pitného režimu, zmena myslenia a prijímanie zdravej výživy.

Zlepšenie stravovacích návykov je základ zdravého chudnutia.

Musíte sa naučiť prijímať potravu pravidelne – vychádza to cca na každé 3-4 hodiny. Je nutné preferovať jedlá s nízkym glykemickým indexom, ktoré musia byť zdravé a telu prospešné. Vďaka prijímaniu zdravých a výživných potravín, naštartujete metabolizmus a tým aj zrýchlenie spaľovania tukov. Ak budete jesť pravidelne, taktiež budete mať menšie chúťky na prejedanie sa a potrebu “zbaštiť” niečo sladké. Ak už teraz začnete jesť zdravo a poctivo si sledovať čo vlastne konzumujete, časom sa to naučíte a zvyknete si… stane sa to rutinou a tým pádom obmedzíte aj možnosť neželaného jojo efektu.

diéta na chudnutie - ženaPohyb je nevyhnutnou súčasťou zdravého chudnutia. Ak chcete naozaj naštartovať chudnutie musíte sa začať hýbať. bez toho to proste nepôjde. Pohyb je pre človeka zdravý a prirodzený… avšak obézny ľudia majú s týmto problém, lebo pre nich už je to niečo neprirodzené a ťažké. Zvýšenie pohybovej aktivity nieje len na chudnutie, spaľovaniu kalórií alej na posilnenie svalovej hmoty a zdravia. Nielenže posilníte celé telo ale aj imunitu, kondíciu, obnovu buniek, zlepšenie funkčnosti srdca… Preto skúste a aspoň 2-3 krát do týždňa si nájdite čas a začnite pre seba niečo robiť.

Pitný režim – voda je základ funkčnosti tela a nevyhnutnou podporou zdravého chudnutia.Ak máte v tele zvýšene množstvo tuku, toxických a odpadových látok, je nutné ich z tela dostať von. A to sa dá najlepšie dodržiavaním pitného režimu, kedy voda prečistí telo a oslobodí ho tak od toxínov. Denne musíte vypiť aspoň 2 litre čistej alebo minerálnej vody. Zabudnite na ochutené á sladené vody… Možno na začiatku sa vám to bude zdať náročné, no po krátkom čase si vy a aj telo na to zvykne a budete to robiť “automaticky” a telo sa vám za to poďakuje.

Zdravé chudnutie a zmena myslenia. Možno na vonok to tak nepôsobí, no myseľ ovláda telo. Ak budete myslieť pozitívne, že chcete naozaj schudnúť zdravo bez jojo efektu a poviete si “chcem schudnúť zdravo”, chudnutie vám pôjde omnoho jednoduchšie, ako keby ste sa donútili “musím schudnúť”. Nie nadarmo sa hovorí – chorá myseľ, choré telo. Preto začnite myslieť pozitívne a berte zdravé chudnutie ako príležitosť zmeny života k lepšiemu – všetko záleží len od vášho postoja

Zdravé jedlo je základ pre správne fungovanie tela. Ak chcete aby vaše telo resp. metabolizmus fungoval správne, aby ste sa cítili dobre, vyzerali sviežo a boli ste zdravý… musíte dodávať telu aj zdravé potraviny. Ak prijímate nezdravé jedlo aj vaše telo bude potom nezdravé. Pridajte do jedálnička na chudnutie zdravú výživu a naštartuje chudnutie na najvyššie obrátky!

Ako začať chudnúť – postup a plán na chudnutie

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie, peknú postavu, super komunita... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!"
facebook skupina Herbalife

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *