Pokiaľ čítate tento článok, pravdepodobne máte problém schudnúť. Čoraz častejšie nás v snahe schudnúť ovplyvňujú rôzne „módne diétne trendy“. Zdravý rozum  ide žiaľ do úzadia. Rôznymi nezmyselnými diétami dokonca priamo ohrozujeme svoje zdravie. Vidina ideálnej postavy nám zahmlieva zdravý úsudok a dostávame sa do začarovaného kruhu. Hladovanie – spomalenie metabolizmu – priberanie. Po nejakom čase začnete mať pocit, že práve vy neschudnete nikdy. Rezignujete, ale ručička na váhe stále stúpa. Nasledujú výhovorky – za to môže genetika, stres…. .

smutná tučná ženaZákladom pre úspešné chudnutie je používať zdravý rozum. Nemusíte byť žiadnym výživovým odborníkom. Stačí byť správne informovaný. Nezdá sa Vám zvláštne, že tzv. zaručená diéta z časopisu je každý mesiac iná. Skutočne si myslíte, že dokážete hladovať celý život? Je to hlúposť. Ale i napriek tomu si bohužiaľ ešte stále mnoho ľudí myslí, že sa im podarí natrvalo schudnúť diétami a hladovaním.

Predovšetkým ženy v snahe zbaviť sa prebytočných kíl často znížia svoj príjem stravy na minimum. Nejedia takmer nič. Na začiatku sa tešia z úbytku váhy. Ale náš organizmus sa po krátkom čase prepne do úsporného režimu. To má za následok spomalenie metabolizmu. Úbytok váhy sa zastaví. A opäť sme na začiatku. Sme v depresii, začíname sa ľutovať a často krát po niekoľkých dňoch hladovania rezignujeme. Spomalený metabolizmus spôsobí opätovné priberanie.

Pokiaľ neustále držíte rôzne diéty, má to tiež vplyv na spomalenie vášho metabolizmu. Pokiaľ chcete schudnúť raz a navždy musíte zabudnúť na hladovanie a nezmyselné diéty. Nielenže si spomaľujete svoj metabolizmu ale i ohrozujete svoje zdravie. Pokiaľ svojmu telu nedodávate potrebné živiny v strave, začne si ich brať zo svojich zásob. Otázkou je ako dlho dokáže fungovať v takomto režime? Necítite sa dobre, ste stále unavený, nadmerne vám padajú vlasy, neviete sa sústrediť ……. ?

Pokiaľ chcete schudnúť natrvalo, musíte začať správne jesť. Pravidelne a zdravo. Nielenže sa zbavíte nadbytočného tuku, ale pomôžete i svojmu zdraviu. Toto je jediná možnosť.

Takže dajte už konečne zbohom hladovaniu a diétam a tešte sa z jedla. Na zmenu si doprajte čas. Zmeny vo vašom jedálničku môžete realizovať aj postupne. Nezabudnite že vaša súčasná váha je výsledkom vášho životného štýlu za dlhšie obdobie. Preto nečakajte že schudnete 10 kíl za mesiac. Udržať si motiváciu vám môžu pomôcť odmeny za čiastkové výsledky.

Schudnúť navždy znamená zmeniť svoj životný štýl. Začnite sa zaujímať o to čo máte denne na tanier, nezabudnite na pohyb a boj s prebytočnými kilami sa pre vás stane minulosťou.

Ako zabrániť jojo efektu:

  • Nehladujte – jedzte často a menej primerané množstvo kalórií.
  • Sledujte si, čo máte na tanieri – potrebujete dostatok živín i bielkovín.
  • Neskladujte doma zásoby sladkostí a iných pochutín – ľahšie odoláte prehreškom, čo oči nevidia….. . Nenakupujte hladný.
  • Vzdelávajte sa – čítajte o zdravom jedle a inšpirujte sa.
  • Doprajte si na chudnutie dostatok času.

Prestaňte neustále chudnúť. Schudnite raz a navždy. Viac info nájdete tu: Ako začať chudnúť – postup a plán na chudnutie. 

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie, peknú postavu, super komunita... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!"
facebook skupina Herbalife

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *