Určite to poznáte chcete začať s chudnutím, ale na internete je kvantum informácií a vy neviete, ktorá je pravdivá. Preto Vám poradím pár tipov, ktoré pomohli mne schudnúť a samozrejme môžu pomôcť aj vám.

 

 

Tip č.1 – Zapisujte si všetko, čo ste za deň zjedli

Možno si myslíte, že tento tip je len o počítaní kalórii, ale to vôbec nie je pravda. Pravidelné zapisovanie má 2 základne výhody.

Prvá výhoda zapisovania pri chudnutí

Kontrolujete sami seba, keď si píšete čo jete. Týmto spôsobom ste voči sebe viac zodpovednejší. Povedzme si pravdu máte predstavu koľko za deň zjete potravín?

Písanie stravy má neuveriteľný efekt, pretože budete mať presný prehľad, čoho máte v strave málo a čoho naopak veľa.

Vedome vás to kontroluje, čo zjete a podvedome vás to motivuje, aby ste jedli zdravšie.

Veď to poznáte dostanete chuť na niečo sladké, slané a potom vyjete celú chladničku. Alebo naopak jete cez deň veľmi málo. Ak sa chcete zbaviť týchto chutí, tak si začnite zapisovať Vašu stravu a potupne si ju upravujte.

zapisovanie jedal

Druhá výhoda zapisovania pri chudnutí

viete čo jete tak, aby vaše telo dokázalo naštartovať metabolizmus a aby nenastal jojo efekt tzn. dokážete si ustrážiť vlákninu(najmenej 25g denne), bielkoviny(1g na 1kg váhy), sacharidy a všetky potrebné živiny na regeneráciu, energiu a podporu chudnutia, tak aby ste nehladovali a nediétovali.

Zaberie vám to možno minútu až dve denne, ale môže to byť práve tá hranica medzi úspechom a neúspechom. Stačí vám buď obyčajný zápisník alebo napr. takáto tabuľka.

Pre ďalšie zaujímavé tipy sa pridajte do mojej skupiny tu: Životný štýl, ktorý si zamilujete

Prípadne, ak by ste chceli schudnúť pod mojim vedením rada vám pomôžem s poradenstvom a podporou. 🙂

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie, peknú postavu, super komunita... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!"
facebook skupina Herbalife

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *