Dokázala som to ja a dokážeš to aj ty!!! 

 

Často som bojovala s nadváhou. Priberala som a chudla.

Avšak konečne som prišla na to, čo mám spraviť, aby som už schudla natrvalo.

A podarilo sa mi schudnúť 13 kíl. Teraz chcem pomôcť tebe dosiahnuť skvelé výsledky, pretože viem aké to je mať viac kíl.

Zostavila som PLÁN NA REGULÁCIU VÁHY.  So svojimi klientmi dosahujem úžasné výsledky, ak chceš patriť k nim čítaj ďalej.

Môžem pomôcť aj tebe 😉

Viac o mojom príbehu nájdeš tu:

S čím ti pomôžem?

–  Schudneš bez jojo efektu, hladovania a diétovania
– Prevediem ťa chudnutím od prvého dňa až po posledný
– Počas chudnutia sa ti budem individuálne venovať
– Pomôžem ti s individuálnou úpravou životosprávy, tak aby to bolo pre vaše    telo prirodzené, aby ste nebývala hladná
– Staneš sa mojím VIP klientom, takže sa Vám budem venovať prednostne

Máš záujem o pomoc pri chudnutí?

Pozri si moju stránku, nájdeš tam program na chudnutie http://vyziva.naschudnutie.sk/

Ak si sa ešte nerozhodol/a a váhaš, tak sa pridaj do mojej FB skupinky, kde nájdeš zaujímavé príspevky nielen o chudnutí, ale samozrejme aj o Zdravom životnom štýle 🙂

                             Základné zásady chudnutia

Máš problém s udržaním svojej váhu? Skúšala si rôzne diéty, ale bez úspechu? Prinášam ti pár zásad, ktoré ti napomôžu pri chudnutí. Pre prečítanie článku rozkliknite priečinok, ktorý Vás zaujíma 🙂

1. Základom chudnutia je rozhodnutie vytrvať

Povedali ste si „Idem chudnúť, nebudem jesť nič sladké, slané, od dnes začínam.“

 

A večer ste skončili pri chladničke a s koláčikmi v rukách. Ja to veľmi dobre poznám. Tiež som si týmto prešla. Ak chcete naozaj počas chudnutia vydržať, tak dôležitá vlastnosť je VYTRVALOSŤ.

 

V prvom rade si povedzte prečo chcete chudnúť. Je to kvôli tomu, že chcete niekomu dokázať, že to zvládnete? Najlepšou možnosťou pre Vás je, aby ste to robili hlavne kvôli sebe. Veď predsa ide o Vaše telo, život, zdravie, kondíciu.. Nerobte to pre niekoho, ale pre SEBA. Ja som to vždy robila pre niekoho, a vždy som schudla, ale opäť pribrala. Pochopila som, že je to moje telo a moja voľba.

Ak mám pravdu povedať mne chýbala pri chudnutí hlavne vytrvalosť. Vždy som sa vracala k starým zvyklostiam. Preto vám odporúčam, ak chcete schudnúť raz a navždy, tak vytrvajte a onedlho uvidíte výsledky.

Ak však neviete, čo máte robiť ako máte začať, čo je pre Vaše telo najlepšie, tak ja Vám s tým rada pomôžem. Budeme spolu v kontakte od prvého dňa chudnutia až po posledný. Takže sa na Vás teším.

Ak si však neviete poradiť so zmenou návykov, jedálničkom, tak Vám s tým rada pomôžem. 🙂

 

 

2. Ako mám zmeniť svoj jedálniček?

Túto otázku som si pokladala veľmi často. Myslela som si, že chudnutie je spojené s hladovaním a diétovaním. Po čase som ale zistila, že to nie je správne, pretože telo potrebuje všetky dôležité živiny počas celého dňa od vlákniny, bielkovín, sacharidov, vitamínov a minerálov….

 

Zmena stravovacích návykov nejde z jedného dňa na druhý. Je to dlhodobý proces. Keď zvládnete zmenu návykov, tak Vaše chudnutie sa stane životným štýlom. Stačí, ak urobíte pár zmien, a potom pokračujete s ďalšími.

 

Tip, ktorý mi pomohol

Dajte prednosť menším porciám jedla, v pravidelných intervaloch a kilá určite pôjdu dole. Nečakajte zázraky. Veď predsa, ak ste za 10 rokov pribrali 20kíl, tak nemôžete schudnúť za mesiac. Je to nereálne. Vaše telo potrebuje čas na zmenu návykov. Preto musíte začať postupne.

Ak si však neviete poradiť so zmenou návykov, jedálničkom, tak Vám s tým rada pomôžem.

 

3. Prečo je pitný režim dôležitý?

Cez deň vypijete kvantum vody alebo ani pohár?

Pitný režim je dôležitým faktorom nielen pri chudnutí, ale aj pri udržaní hmotnosti a dobrého zdravia. Bez vody naše telo ostane dehydrované, zanesené a celkovo spomalené.  Bez pitného režimu nemáte urýchlené vylučovanie škodlivých látok, vyprázdňovanie, trávenie..

Ľudia si často mýlia vodu s tekutinami. Položím vám otázku. S čím sa každé ráno umývate? S čím periete prádlo, špinavý riad? Predsa s vodou. Veď napr. špinavé taniere by ste neumyli s kofolou, džúsom. Tak ako čistíme naše telo zvonka vodou, tak by sme naše telo mali čistiť aj zvnútra. Preto nezabúdajte na denný príjem čistej vody.

 

Odborníci odporúčajú denne vypiť minimálne dva až tri litre tekutín. 

Ak počas horúcich letných dní cvičíte alebo pijete kávu, tak musíte vypiť ešte viac. Veľa ľudí robí chybu v tom, že nepijú pravidelne, ale nárazovo. Správne by ste mali prijímať tekutiny v menšom objeme, ale zároveň častejšie. Je to  to isté ako s pravidelným jedením, menšie porcie, ale častejšie.

Ak máte sucho v ústach, tak je už neskoro, preto pite pravidelne. Čo spôsobuje nedostatok pitného režimu?

 • Zápcha
 • Nespavosť
 • Nevoľnosť
 • Malátnosť
 • Bolesti hlavy

Tip pre vás

Pred každým jedlom vypite pohár vody najlepšie 2-3 dcl, potom počkajte 10 – 20 minút a najedzte sa. Po jedle pite až po pol hodine. Večer po 19 hodine už nepite, pretože Vás voda zavodňuje.

4.Ako mám zabrániť vlčiemu hladu?

Poznáte vlčí hlad? Mali ste neovládateľnú chuť zjesť úplne všetko? Tiež som mala s ním veľký problém  hlavne večer, tak som hľadala riešenie ako ho obmedziť.

Ak s ním máte tiež problém, tak Vaše telo Vám dáva signály, že máte nepravidelné stravovanie a nedostatok živín, ktoré telo potrebuje pre správne fungovanie.

Ako sa zbaviť vlčieho hladu? A, čo robiť, keď Vás zastihne?

 1. Dodržanie pitného režimu – pred jedlom vypiť 2,5 – 3 deci
 2. Zvýšenie počtu jedál za deň – ak jete 1 – 2 jedlá denne, tak je jasné, že keď prídete domov z práce zjete celú chladničku – postupne každý týždeň pridajte jedno jedlo do Vášho jedálnička
 3. Nezabúdajte na teplé jedlo (napr. polievka na obed)
 4. Orechy: Obsahujú omega 3 a omega 6 mastné kyseliny – zdravé tuky.
 5. Pred alebo počas vlčieho hladu musíte dbať na množstvo. Zoberte si len 5 – 8 ks orechov.
 6. Orechy jedzte len nepražené a nesolené

Vlčí hlad vzniká nepravidelnou, nedostatočnou výživnou stravou a diétovaním. Buďte v strehu a nedajte mu šancu 🙂

5. Je pohyb pri chudnutí dôležitý?

Do svojho plánu ste nezahrnuli pohyb? Tak to rýchlo zmeňte pretože pohyb je dôležitý faktor chudnutia. Je dôležitý z toho hľadiska, aby naše telo ostalo v kondícií.

Určite ste si už hovorili, ak chcem schudnúť musím cvičiť. Áno musíte sa začať aj pohybovať, ale ak popri cvičení nebudete mať správnu stravu, tak Vaše cvičenie nebude efektívne a nakoniec ešte priberiete. Telo potrebuje pravidelný príjem živín. Preto Vám odporúčam najprv začať s pitným režimom, stravou a až potom s pohybom.

 

Často sa stáva, že ľudia ktorý držia hladovky, diéty popri tom ešte cvičia. Myslia si, že je to tak správne. Ale nie je to tak. Neschudnú podkožný tuk , ale schudnú práve so svalovej hmoty. Prečo je to tak? Pretože naše telo potrebuje najprv výživu, správnu stravu ktorá zaručí správne chudnutie. Ak si však nedoprajete správnu výživu, tak si nenaštartujete svoj metabolizmus a podkožný tuk sa Vás bude neustále držať.

Chcete začať cvičiť, ale neviete ako máte začať? Koľkokrát za týždeň, v akých intervaloch?

Niektorý začínajú cvičiť veľmi tvrdo, ale dlho nevydržia. Prečo je to tak? Vždy musíte začať pomaly. Veď ako as hovorí pomaly ďalej zájdeš. Tak je to aj s cvičením

 1. Predtým ako začneš cvičiť, uprav si svoj pitný režim
 2. Ak si si upravil pitný režim, ďalším krokom je úprava stravovania (pokiaľ nemáte správnu stravu, tak cvičiť ani nezačínajte)
 3. Čo bude nasledovať ďalej? No predsa pohyb. Ak si zvládol prvé dva faktory, tak sa môžeš vrhnúť na cvičenie J
 4. Vyberte si aktivitu, ktorá Vás bude baviť (ak ste žiaľ takú nenašli, tak začnite s rýchlou chôdzou)
 5. Prvý týždeň cvičte iba 1 – 2 krát po 15 minút
 6. Druhý týždeň cvičte už 3 krát po 25 – 30 minút
 7. Ďalší týždeň cvičte 4 – 5 krát po 30 – 45 minút

6. Sacharidy – čo spôsobí ich zníženie

Ako ovplyvňujú sacharidy (cukry) chudnutie, zdravie alebo optimálnu kondíciu?  
Sacharidy(cukry) sú kľúčovou zložkou potravy, preto si na ne musíme dať pozor nielen pri chudnutí.

Zdravé zdroje sacharidov

 • ryža
 • pšenica
 • celozrnné obilniny,
 • celozrnné pečivo
 • ovocie, zelenina

Na aké dve skupiny rozdeľujeme sacharidy?

Jednoduché sacharidy

 • Majú vysoký glykemický index, označujú sa ako rýchle sacharidy, pretože sa rýchlo menia na energiu
 • Ich nadmerný príjem sťažuje chudnutie
 • Pri konzumácií si nezabudnite pozrieť informácie o zložení, ktoré môžete nájsť na obale. Často sa stáva, že potravina, ktorá na prvý pohľad vyzerá zdravo, obsahuje kvantum jednoduchých cukrov a ich nadmerná konzumácia spôsobí nadváhu
 • Na obaloch hľadajte aj označenie – fruktóza, maltóza, sacharóza a laktóza.

Zložené sacharidy

 •  Na energiu sa premieňajú pomalšie, takže Vás zasýtia na dlhšiu dobu
 •  Okrem zasýtenia spolu s nimi do organizmu dodáte potrebnú vlákninu, ktorá je potrebná predovšetkým pri chudnutí (zabezpečí správnu činnosť tráviaceho systému)
 •  Pri chudnutí sa zamerajte predovšetkým na konzumáciu týchto sacharidov.

Veľký pozor dávajte na jednoduché sacharidy, pretože ich nadmerná denná konzumácia sa uloží vo forme tukov a okrem toho oslabujú Váš imunitný systém, podporujú vznik zápchy a cukrovky.

Nezabúdajte na to, že úplné vylúčenie cukru zo stravy nie je dobrý nápad. Pri chudnutí Vám to nepomôže, pretože aj pri chudnutí Vaše telo potrebuje energiu.

7. Prečo je spánok dôležitý?

Myslíte si, že spánok pri chudnutí nie je dôležitý?

Ste na veľkom omyle. Je to dôležitý faktor nie len pri chudnutí. Vedeli ste, že počas spánku sa pália  kalórie? Ale naozaj len trošku. Najdôležitejšou súčasťou chudnutia je odpočinok, regenerácia a kvalitný spánok.

Keď telu dodáte dostatočný oddych, spánok, tak chudnutie je o niečo efektívnejšie a pre telo zdravšie, ako keď ste nevyspatý…

 

Určite to poznáte. Každý z nás mal obdobie, kvôli ktorému sme nemali čas na spánok (napr. deti, práca..) spolu so starosťami prišiel stres. Potrebovali ste si dobiť energiu a vypili ste kvantum kávy, popri tom ste jedli nejaké tie maškrty. Popritom ak ešte chudnete a nemáte dostatok spánku, oddychu, tak nemôžete čakať, že chudnutie Vám pôjde podľa vaších predstáv.

 

Prečo? Pretože vaše telo potrebuje nabrať energiu. Počas spánku sa naše telá regenerujú, trávenie spracováva stravu, odvodňuje sa, prečisťuje sa a prebiehajú v ňom funkcie, ktoré sú potrebné a my vlastne len spíme, odpočívame a nič nerobíme, naše telo sa o všetko postará.

 

Počas 7 hodín kvalitného spánku sa Vám zregeneruje telo, tak ako potrebuje. Veľkým množstvom kávy ho možno „umelo“ povzbudíte, ale aj tak bude Vaše telo vysilené, unavené a nervózne. Skúste si na seba nájsť čas, čas na jedlo, oddych, zregenerovanie sa…

8. Chudnutie zdravo – čo je to vlastne zdravé chudnutie?

Zdravé chudnutie, resp. chudnutie zdravo znamená, že Vaše telo bude počas chudnutia strácať tuky a nie svalovú hmotu a navyše bude mať pocelý čas aj dostatok živín, vitamínov a ďalších, pre Vaše telo dôležitých látok.

Výsledkom by malo byť to, že v procese chudnutia nebudete nervózny, chúťky sa znížia na minimum – resp. že to relatívne v pohode zvládnete. A znamená to aj to, že keď zdravé chudnutie ukončíte , nebudete mať problém si váhu udržať a zabrániť jojo efektu a navyše Vaše telo  bude nielen dobre vyzerať ale bude aj zdravšie a vitálnejšie.

 

9. Dôležitosť zeleniny a ovocia pri chudnutí

Zelenina a ovocie majú veľký význam nielen pri chudnutí, pretože obsahujú veľa vitamínov, minerálov, stopových prvkov a minimum tukov a cukrov. Pokiaľ svojmu telu doprajete denný dostatočný príjem výživy vo forme zeleniny a ovocia, tak vám vaše chudnutie pôjde oveľa jednoduchšie.

Okrem toho, že nám dodajú potrebné živiny, tak majú nízky obsah kalórií, takže bez nich len ťažko schudnete. Pravidelným jedením zeleniny a pridávaním ku každému jedlu dosiahnete dlhší čas sýtosti. Pomocou zeleniny tiež zmenšíte porciu jedál, čiže pri chudnutí nebudete pociťovať stres, hlad a nervozitu.

Ovocie si doprajte vždy do poobedia na desiatu.

Pri výbere zeleniny na chudnutie obmedzte konzumáciu zeleniny s vysokým obsahom škrobu – zemiaky. Keďže obsahujú veľa sacharidov, konzumujte ich v skorších denných hodinách, aby ich stihlo vaše telo spracovať ešte pred spánkom.

Dennou konzumáciou zeleniny podporíte nielen chudnutie, ale určite to ocení i vaše zdravie. Zlepšíte tak obranyschopnosť svojho organizmu, zlepšíte detoxikačné účinky, a taktiež dodáte svojmu telu dostatok zdravej energie. Doporučená denná dávka zeleniny je 3-5 porcií. Najlepšia je konzumácia zeleniny v surovom stave, vtedy má najvyššiu výživnú hodnotu. Ak ju musíte tepelne upraviť, uprednostnite prípravu na pare.

Určite je pri chudnutí dôležitá i konzumácia ovocia, ale netreba to s ním preháňať, pretože obsahuje viac cukrov. Preto sa pri chudnutí odporúča konzumovať ovocie skôr dopoludnia, aby sme prijatú energiu v priebehu dňa stihli spáliť. Zeleninu konzumujte skôr popoludní, je tiež ideálnou náhradou nezdravých maškŕt pri sledovaní televízie.

Zelenina musí byť súčasťou chudnutia – zdravého chudnutia, pokiaľ chcete schudnúť bez jojo efektu.

             Máš problém schudnúť?

    Skúšal/a si už všetko, ale bez výsledku?

  Chceš sa  zmestiť do obľúbených nohavíc?

S mojím PROGRAMOM NA CHUDNUTIE to       dokážeš a o pár mesiacov budeš mať    krajšiu postavu a budeš sa lepšie cítiť 🙂

                    Tak poď do toho!!

 

 

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie, peknú postavu, super komunita... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!"
facebook skupina Herbalife

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *