Ak sa snažíte schudnúť, znižujete príjem kalórií… no so znižovaním kalórií znižujeme aj príjem dôležitých živín pre naše telo. Čo môže mať za následok negatívny vplyv na naše telo. Chia semienka v sebe skrývajú množstvo živín, ktoré naše telo pre správnu funkčnosť potrebuje.

Veľkou výhodou Chia semienok je, že obsahujú veľké množstvo vápnika, zdravých tukov, vitamínov a minerálov… ktoré nám počas chudnutia môžu chýbať. Telo počas redukcie váhy vyžaduje väčšie množstvo živín, ktoré nám práve chia semienka môžu dodať. Sú síce kalorické no vďaka bohatému obsahu živín sú vhodným doplnkom výživy.

Vláknina pozitívne pomáha pri trávení a fungovaní čriev a taktiež znižuje glykemický index konzumovaného jedla, ale iba v prípade, že ich konzumujete súčasne… Vďaka tomu Vás jedlo zasýti na dlhšiu dobu… resp.: energia z potravy sa uvoľňuje postupne, čo má za následok aj jej lepšie využitie.

Chia semienka obsahujú aj rastlinné bielkoviny, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou pri chudnutí. Bielkoviny zlepšujú metabolizmus chudnutia, udržiavajú a obnovujú svalovú hmotu.

Ako doplnok stravy je vhodné chia semienka vhodné konzumovať s napr.: zeleninový šalát, jogurt, pečivo.

Odporúčaná denná dávka chia semienok:

Odporúčaná denná dávka Chia semienok je maximálne 1 – 2 lyžice denne (aj s prestávkami). Túto porciu je doporučené rozdeliť na dve až tri časti a konzumovať ich postupne. Viacej dávok počas dňa Vám rovnomerne dodá energiu a počas celého dňa bude telo pod „zdravým“ a detoxikačným vplyvom Chia semienok.

Na internete môžte nájsť články, že konzumáciou chia semienok sa vám zníži tuk v oblasti brucha… žiaľ chia semienka zas Vás neschudnú. Základ je upraviť jedalniček na chudnutie, bohatý na živiny a vitamíny a chia semienka využívať ako doplnok stravy, ktorý dodá Vášmu telu ešte viac živín a vitamínov.

Zdroj: www.peknetelo.eu/orechy-semienka/chia-semienka/

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie, peknú postavu, super komunita... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!"
facebook skupina Herbalife

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *