Plávanie je šport, ktorý je ideálny na chudnutie. Nielenže podporíte svoje zdravie, ale spálite kalórie.
Intenzita, dĺžka plávania a štýl plávania rozhoduje o tom, či Vám plávanie viac pomôže schudnúť, alebo nabrať svalstvo alebo najmä zlepší kondíciu.
Pri plávaní pracujú nielen veľké svaly Vášho tela, ale aj tie, o ktorých ani neviete, že ich máte. Plávanie navyše nezaťažuje Vaše kĺby a preto na rozdiel od behania, tenisu,…. je vhodné aj pre obéznych ľudí (ideálne na chudnutie), ale aj pre ľudí, ktorý majú problémy s kĺbami.

Výhody

1. Spevňuje celé telo

Jednou z najväčších výhod plávanie je to, že skutočne posilňuje celé telo.

  • Zvýši vašu srdcovú frekvenciu bez stresu
  • Buduje svalstvo, vytrvalosť a silu

2. Je vhodný pre ľudí s poraneniami, artritídou…

Plávanie dokonca môže pomôcť znížiť niektoré z Vašich bolestí alebo zlepšiť Vaše zotavenie zranenia. Jedna štúdia ukázala, že ľudia s osteoartrózou hlásili zníženie bolesti a stuhnutiu kĺbov.

3. Spaľuje kalórie

Plávanie je efektívny spôsob spaľovania kalórií. Osoba s hmotnosťou 70kg spaľuje približne 423 kcal za hodinu, zatiaľ čo kúanie s nízkym alebo miernym tempom. Pri rýchlejšom tempe môže spáliť až 715 kcal za hodinu. Osoba s hmotnosťou 90kg spáli okolo 314kcal s rýchlosťou 5km za hodinu.

4. Zlepšuje spánok

Plávanie vám môže pomôcť zlepšiť spánok. V štúdií o dospelých s nespavosťou hlásili kvalitu života a spánku po tom, ako sa zúčastnili pravidelného aeróbneho cvičenia

5. Vhodné aj pre deti

Deti potrebujú minimálne 60 minút aeróbneho cvičenia každý deň. Plávanie je zábavná aktivita. Vaše dieťa môže ísť na kurz plaveckého výcviku.

6. Ďalšie výhody

  • posilňuje srdce a cievy – prevencia infarktu a mozgovej príhody
  •  zlepšuje vytrvalosť a kondíciu
  • veľmi pozitívne vplýva na imunitu Vášho tela
  • zvyšuje kapacitu pľúc – zlepšuje dýchanie
  • podporuje psychickú pohodu a potláča stres

Riziká

Plávanie je pre väčšinu ľudí bezpečná aktivita. Rovnako ako pri každom cvičení, existujú určité riziká spojené s plávaním. Ak ste zranení alebo máte určité zdravotné ťažkosti, nezabudnite sa obrátiť na svojho lekára.

Zdroj: www.healthline.com

Pozrite si video správneho plávania

 

 

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie, peknú postavu, super komunita... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!"
facebook skupina Herbalife

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *