Zastavenie chudnutia, čo robiť?

Určitom bode sa chudnutie zastaví na určité obdobie. Ak ste schudli 5kg, 10kg alebo 15kg. Leteli ste s váhou dole ako raketa, tak potom nastane určitý bod alebo zlom, kedy sa ručička na váhe a centimetroch zastaví a ani za nič na svete to už nechce ísť dolu. Čo robiť pri takomto stave?

 

1.Vydržať

Nič iné len vydržať v stálom dodržovaní programu. Telo si musí zvyknúť na novú váhu a centimetre. Je to pre neho kvázi šok, že má o 5, 10, 15 kg menej. Už si zvykol na určitý štandard, že má napríklad 80kg a musí si len zvyknúť. U niekoho trvá takýto zlom týždeň, u niekoho 2, u niekoho aj mesiac, dva. Je to len na vás či vydržíte alebo poľavíte.

Napr. Moja mama vždy dostala takéto zastavenie, keď schudla po 5kg. Na začiatku mala 95kg. Schudla na 90kg a váha sa na 2týždne zastavila, schudla na 85kg a váha sa jej zastavila na mesiac, schudla 80kg a opäť sa váha zastavila. A stále napreduje a nevzdáva sa.

Aj mne sa zastavila váha na mesiac a zo začiatku som bola z toho dosť znechutená, ale vydržala som a teraz mám postavu, takú akú som kedysi chcela, čiže je to len na vašom presvedčení. 🙂 

2.Nezanedbávate náhodou harmonogram?

Dodržujete presné časy, jedávate 5x denne, nedávate si mastné kalorické jedlá, nezabúdate na zeleninovú prílohu? Časom, keď človek schudne prebytočné kilá, tak si povie a teraz si môžem dopriať. To spraví tak 2 – 3krát do týždňa a povie si, že je to v poriadku. A potom sa čuduje, že váha stojí.

Áno je dobré si dopriať aj kalorické jedlo ale maximálne 2 – 3x do mesiaca. Alebo, ak je oslava samozrejme.

Zapisujte si poriadne stravu od rána až do večera? To vám ukáže kde robíte chybu, či vám náhodou v strave nechýbajú bielkoviny (doplňte napríklad strukoviny, ryby, tvaroh, jogurty..), sacharidy, vitamíny, minerály… A vďaka tomu, že si budete poctivo zapisovať stravu, tak budete aj pod takým drobnohľadom. Možno si poviete a ja nemám čas, mne sa nechce, ja všetko robím dobre. Áno možno robíte všetko dobre, ale možno si ani neuvedomujete, že vám v strave niečo chýba alebo máte niečoho prebytok.

Takže na toto chcem apelovať. Pýšte si stravu každý deň. A ďalší tip, ktorý vám môže pomôcť, napíšte si jedálniček, čo budete celý týždeň jesť. Nakúpite si všetky potraviny čo potrebujete, každý deň viete čo budete jesť a nebudete musieť vymýšľať v tom dni, čo by som si také dala.

Ďalšie tipy vám prezradím v nasledujúcich dňom.

 

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie, peknú postavu, super komunita... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!"
facebook skupina Herbalife

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *