Ocot vyrobený z jabĺk má blahodárne účinky na naše zdravie. Potvrdzujú to dlhoročné skúsenosti domácej lekárne našich predkov. Kvalitný jablčný ocot musí byť vyrobený iba z najkvalitnejších jabĺk, iba vtedy je zaručený účinok.

Kvalitne vyrobený Jablčný ocot obsahuje – draslík, vápnik, horčík, kyselina maleinová, pektíny, betakarotén.

Jablčný ocot má mnohoraké využitie v domácnosti, na zdravie a chudnutie

Používa sa ako prísada pri varení, pomáha pri zdravotných ťažkostiach a dokonca pomáha pri chudnutí. Taktiež pomáha v procese látkovej výmeny, posilňuje obranyschopnosť nášho organizmu. Znižuje hladinu cukru v krvi, pomáha pri cukrovke.
Podporuje zníženie miery únavy a vyčerpania – dodáva telu energiu.

Jablčný ocot a účinky na chudnutie

Jablčný ocot sa využíva pri chudnutí ako pomocník pri obmedzeniu chuti do jedla. Denne je potrebné vypiť na ráno pol hodiny pred jedlom pohár vody zmiešanou s lyžičkou jablčného octu. Takéto dávkovanie je odporúčané držať maximálne 14 dní. Potom je potrebné dodržať 7 dňovú prestávku. Ak váš žalúdok má problém s jablčným octom, radšej dávkovanie úplne zastavte.

Je potrebné taktiež upraviť aj stravu a obmedzovať cukrovinky, fast-food,

Jablčný ocot na chudnutie – dávkovanie

  • Pohár vody s lyžicou jablčného octu
  • 30 minút pred jedlom
  • počas 14 dní, potom 7 dní prestávka

RECEPT NA DOMÁCI JABLČNÝ OCOT

Budeme potrebovať – 1 kg kvalitných jabĺk, 3 l prevarenej vody

Postup

Postrúhané jablká dáme do 4L nádoby, následne zalejeme 1L prevarenej vody

Nádobu prekryjeme fóliou a zaistíme gumičkou, následne počas 10tich dní necháme zakvasiť na teplom mieste. Každý deň je potrebné obsah nádoby dobre premiešať.

Po uplynutí 10 dní prilejeme ďalšie 2L prevarenej vody. Prekryjeme fóliou a necháme kvasiť ďalších 20 dní s tým, že už obsah nemiešame.

Potom je potrebné obsah precediť, po usadnutý kalu prelejeme do fliaš ktoré zatvoríme/zazátkujeme.

Jablčný ocot – Hodnotenie

Niet pochýb o tom že jablčný ocot má dobré účinky na zdravie. Nieje to ale samozrejme všeliek. Ak chcete schudnúť s jablčným octom musíte taktiež upraviť hlavne stravu a zvýšiť fyzickú aktivitu.

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie, peknú postavu, super komunita... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!"
facebook skupina Herbalife

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *