Potraviny, jedlá a chudnutie. Potrebujete schudnúť? Jedzte vhodné jedlá na chudnutie, vyberajte si vhodné potraviny na chudnutie a schudnete ľahšie.

Na začiatok musím spomenúť fakt, že sa nedá presne určiť, ktoré jedlá a potraviny na chudnutie sú najlepšie. Každý z nás má inú stavbu tela, zdravotný stav, genetiku a metabolizmus, a preto sú pre každého z nás vhodné potraviny, resp. jedlá na chudnutie rozdielne. Preto nasledujúce potraviny a jedlá sme vybrali podľa troch kritérií. 1. Nižšia energetická hodnota 2. Nižší glykemický index 3. Dostatok živín a bielkovín. Všetky potraviny a jedlá, ktoré spĺňajú tieto kritériá sú vhodné na chudnutie. Ale vhodne zvolené potraviny sú len časťou úspechu. Dôležité je nastaviť si jedálny lístok individuálne podľa potrieb Vášho tela.

Potraviny na chudnutie – najlepšie

Mäso: morčacie a kuracie mäso, teľacie mäso, chudé hovädzie mäso, divina, králik, ryby  – najlepšie sú losos a tuniak (sú síce tučnejšie ale zdravé), kvalitná šunka – najlepšie s vysokým podielom mäsa. Chudé mäso patrí medzi najlepšie potraviny na chudnutie

Pečivo a výrobky z múky: knackebrot, celozrnné pečivo (je kalorické, preto len občas), celozrnná múka, celozrnné cestoviny – pozor na omáčky ku cestovinám

Ovocie: najlepšie sú ananás, jablká, grapefruit, kiwi, raz za čas aj ostatné ovocie, ale platí, že maximálne do 15-tej hodiny, pretože ovocie je kalorické.

Zelenina: takmer všetká zelenina, okrem zemiakov, kukurice, hrachu (táto zelenina je kalorická a má vyšší glykemický index), zelenina má veľké množstvo výživných látok a nízky glykemický index preto ju jedzte často – je výborná na chudnutie

usmiata zena drzi zeleninovu dietu

Mliečne výrobky: nízkotučné mlieko, nízkotučný jogurt a tvaroh, acidofilné mliečne výrobky. Mliečne výrobky sú bohaté na bielkoviny, preto sú ako potraviny na chudnutie veľmi vhodné.

Ostatné: vajíčka, tofu, semienka (slnečnicové, sezamové,…), nelúpaná, resp. pololúpaná ryža, olivový olej.

Samozrejme, že potravín je viac, toto sú tie hlavné, ale musím pripomenúť, že podstatné je ich vhodne kombinovať, resp. aby jedlá na chudnutie z týchto potravín boli najmä zdravé a vyvážené.

Herbalife - Formula1 - kokteilUľahčite si chudnutie a výživu tela. Nielenže sa Vám bude ľahšie chudnúť,
ale budete sa aj lepšie cítiť. Výživa je základom nielen zdravia. Začnite
jesť kokteil, ktorý Vás dostane do formy!             Reklama

Jedlá na chudnutie

Ak si pripravujete jedlo na chudnutie, dodržte nasledujúce zásady.

 1. Jedlo na chudnutie pripravujte bez tuku, resp. s minimom tuku – najlepší je olivový olej
 2. Polievky robte bez zápražky
 3. Mäso nevyprážajte, preferujte jedlá na chudnutie, ktoré sú pripravené na prírodno
 4. Ku každému jedlu, si urobte zeleninovú oblohu alebo šalát (ak sa to samozrejme hodí)
 5. Jedlo na chudnutie má byť vyvážené a ľahké
 6. Hlavné jedlo dňa má byť obed, večera musí byť menšia a ľahšia
 7. Jedlo na chudnutie menej soľte
 8. Pred každým jedlom vypite pohár vody

Vhodne zvolené potraviny a jedlá na chudnutie sú základom úspechu. Ale nezabúdajte na pravidelnosť stravy, dostatočný pitný režim a primeraný pohyb, resp. cvičenie

usmieta žena s nadváhou a váhou

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie, peknú postavu, super komunita... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!"
facebook skupina Herbalife