Ako už určite vieme alebo sme počuli, pri chudnutí je veľmi dôležité dodržiavať pravidelný a dostatočný pitný režim. Aké nápoje sú vhodné pri chudnutí a naopak, ktoré nápoje sú nevhodné na chudnutie?

Žijeme v dobe kedy je “moderné” do seba dopovať rôzne energetické nápoje, ochutené malinovky a minerálky… a potom sa čudujeme, prečo nemôžme schudnúť a kilá idú smerom nahor.

Dávame si pozor na to čo konzumujeme, ale stále nieje výsledok taký aký by sme očakávali. Máme prehľad o tom čo vlastne pijeme? Z čoho sa skladá a koľko cukru obsahuje naša obľúbená minerálka?

Ak chceme naozaj schudnúť, nesmieme zabudnúť na pitný režim.

Aké nápoje sú vhodné pri chudnutí?

Ochutené minerálky, na to radšej zabudnite! Taktiež rôzne malinovky, sirupy, “akože 100% ovocné šťavy” … tieto super sladké nápoje vyhoďte zo svojho košíka. Pretože dodávajú do tela zbytočné kalórie a vy chcete predsa schudnúť nie pribrať!

Vhodné nápoje pri chudnutí

Čistá voda je to najlepšie čo môžme nášmu telu ponúknuť počas celého dňa.

  • Čistá voda – má tvoriť základ pitného režimu 2 až 3 litre počas dňa
  • Čaj – bylinkový, žihľavový, mätový či zelený – brzdia pocit hladu
  • Káva – môže byť, najlepšie bez cukru – nezabudnúť ale na pitný režim
  • Mlieko – je vhodné pri chudnutí, obsahuje bielkoviny, popritom  ale musíte vypiť  aspoň 2 litre vody

Nevhodné nápoje pri chudnutí

Všetko, čo obsahuje cukor:

  • tekutiny vyrobené z koncentrátov
  • ochutené minerálky
  • ovocné šťavy (ak ide o doma pripravenú čerstvú  šťavu, tak si pokojne môžte dopriať)
  • sirupy
  • alkohol – výrazne kalorické a škodí chudnutiu

Časté chyby

Bublinky a kofeín v nápojoch majú tú schopnosť, že dávajú telu pokyn aby sa zbavilo vody. To znamená, že vypijete pol litra Koly alebo tri kávy a myslíte si, že máte dodržaný pitný režim, ste na omyle.

Taktiež je to jeden z dôvodov, prečo sa v reštauráciách podáva ku káve aj pohár vody.

Často sa stáva, že ráno sa “nadopujeme” kávou, ktorá z nás ešte aj tie posledné tekutiny dostane von… A potom celý deň naše telo trápime tým, že nepríjmeme žiadne tekutiny. Znižujeme tým našu výkonnosť a pozornosť či už v práci alebo v škole.

Pocit smädu prichádza, keď je už príliš neskoro. Taktiež sme už určite počuli “Hlad je prezlečený smäd.” Ak chceme schudnúť, využite túto vetu aj v praxi. Ak pociťujete hlad, napite sa vody. Zaručene funguje.

Vplyv na zdravie

Pravidelný pitný režim nám pomáha pri správnom fungovaní celého metabolizmu. Podporuje látkovú výmenu a pomáha pri “čistení” organizmu – priaznivo vplýva na naše celkové zdravie.

Pomáha naše telo udržiavať vo forme, zvyšuje sa výkonnosť, pozornosť…

Pociťujeme únavu, bolesti hlavy, podráždenosť, závraty…

mlada usmiata zena pije sladeny napoj

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie, peknú postavu, super komunita... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!"
facebook skupina Herbalife