Pri akomkoľvek postupe chudnutia, nezabúdajte konzumovať ovocie. Odobratím stravy pri chudnutí znížite aj prísun živín do Vášho tela, preto pri akejkoľvek diéte neobmedzujte výrazne prísun zeleniny a ovocia. Pretože nezdravé chudnutie v konečnom dôsledku aj tak spôsobí jojo efekt.

Na druhej strane však platí, že nie každé ovocie je optimálne na chudnutie. Ovocie je sladké a tým nielenže má vyšší podiel kalórií ale má aj vyšší glykemický index, čo spôsobí skoršie vyhladovanie, resp. chúťky na ďalšiu maškrtu. A chudnutie je predsa „vojna“ medzi prijatými a spálenými kalóriami.

Vo všeobecnosti platí, že čím sladšie ovocie a čím prezretejšie ovocie , tým je horšie na chudnutie. Netvrdím, že niektoré ovocie máte úplne vylúčiť zo stravy, ale znížte jeho príjem a na druhej strane zvýšte príjem ovocia, ktoré Vám pri chudnutí pomôže.

Pozrite si: Energetická hodnota ovocia – banán, jablko,… sušené ovocie

Ktoré ovocie na chudnutie Vám pomôže schudnúť?

Ananás – obsahuje viac ako 75% vody, je plný vitamínov a spomaľuje ukladanie tukov a naopak urýchľuje jeho spaľovanie. Obsahuje aj vlákninu, ktorá Vám pri chudnutí pomôže. Je plný vitamínov A,C,E. Dvesto gramová porcia obsahuje cca 80 kalórií

Jablká – sú výborné pri chudnutí. Obsahujú vitamíny, vlákninu a aj minerálne látky. Pomáhajú telu zbavovať sa tukov. Doporučujeme zjesť 1-2 jablká denne.

Grapefruit – ak vo svojom jedálničku nemáte túto zdravú potravinu, tak robíte chybu. Grapefruit je nabitý vitamínom C, ktorý sa nám hodí práve v týmto zimnom období. Obsahuje aj vitamíny A, B1, B2, B6.

Podporuje nielen našu obranyschopnosť organizmu, prečisťuje organizmus, zlepšuje krvný obeh, znižuje cholesterol v krvi, uľahčuje trávenie…
S častou konzumáciou grapefruitu vám pomôže aj pri chudnutí. Zvyšuje fungovanie metabolizmu. Má pozitívne účinky na trávenie, činnosť čriev a celkovo prečisťuje organizmus. Zaraďte túto výbornú potravinu do svojho jedálnička napríklad na desiatu.
citrusove smoothie s grapfruitom

Kivi – podporuje spaľovanie tukov, preto si ho pri chudnutí môžete dopriať. Nektarinky, broskyne a melón sú skôr neutrálne ovocie na chudnutie.

Nevhodné ovocie na chudnutie

Banány – obsahujú príliš veľa kalórií a preto sú na chudnutie nevhodné. Banán si dajte iba z času na čas. Pretože by ste museli vynaložiť veľa energie, kým by ste ho spálili.

Ale nepúšťajte sa do diéty, ktorá obsahuje len ovocie. Pri chudnutí sú nevyhnutné aj ďalšie zložky potravy, napríklad ako bielkoviny a tie ovocie takmer vôbec neobsahuje.

Vaha s ovocim v tvare usmevu

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie, peknú postavu, super komunita... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!"
facebook skupina Herbalife

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *