Chudnutie  – ako schudnúť po pôrode zaujíma veľa žien. Ako správne schudnúť po pôrode? Je prirodzené, že počas tehotenstva priberiete 10 – 15 kíl. Z toho ale iba 4-7 kíl by mal byť tuk vo Vašom tele. V takomto prípade, by zhodenie nadbytočných kíl nemal byť problém.

Druhý prípad je ten, že už pred otehotnením máte nadváhu. Počas tehotenstva priberiete ďalšie kilá, a vo Vašom tele je nadbytočného tuku od 7 – 25 kíl. V tomto prípade na schudnutie vynaložíte omnoho viac energie a síl. Preto je lepšie už pred tehotenstvom schudnúť na optimálnu váhu, čo po pôrode určite oceníte.
Druhá stránka veci je tá, že pokiaľ máte nadváhu pred otehotnením, znamená to, že Vaše telo nie je v optimálnej kondícii a platí že tučné telo, nie je zdravé telo. To asi pre Vaše bábätko nebude to najlepšie. Schudnite pred otehotnením! Ale zdravo – nie drasticky!

Každopádne chudnutie po pôrode si vyžaduje určitú snahu. Nepripusťte si, že je prirodzené po pôrode ostať tučná. To je iba taká výhovorka, aby ste ukľudnili samú seba. Je normálne, že v tele prebiehajú určité zmeny, taktiež pribúda vek, a preto sa Vám bude chudnúť trochu ťažšie ako v 18 rokoch, ale dá sa to v pohode zvládnuť. Je prirodzené, že počas tehotenstva sa menej hýbete, radšej oddychujete a snažíte sa nenamáhať. Voľnú chvíľku si skrátite často tým, že si niečo dáte, či už sladkosť alebo nejaké ovocie – jednoducho jete aj vtedy, kedy by ste možno nemusela. Zvýšite príjem kalórií a znížite ich výdaj. A potom nejaké to kilečko priberiete.

Ako schudnúť po pôrode? Najlepšia cesta ako po pôrode schudnúť je upraviť Váš životný štýl, zdravšie sa stravovať, piť dostatok tekutín a hlavne pridať pohyb. Je prirodzené, že žena počas tehotenstva a v prvých mesiacoch po pôrode trochu spohodlnie (myslí hlavne na dieťatko a na seba zabúda). Je dôležité urobiť pri chudnutí prvý krok a začať. Potom to už pôjde.

Začnite pohybom 

S aktívnejším pohybom môžete začať tak po dvoch mesiacoch samozrejme prihliadnúc na Váš zdravotný stav (poraďte sa so svojím lekárom). Ale pozor! Platí, že pomaly ďalej zájdeš! To znamená, že to hneď nepreháňajte. Ale začnite! Doporučujeme prechádzky, ľahký bicykel,……. Podľa toho ako sa budete cítiť, tak s odstupom času môžete pridať aj náročnejšie aktivity.

tučná žena cvičí na podložke

Pravidelné stravovanie 

Myslíte si, že zníženie príjmu kalórií Vám rýchlešie schudnúť? Ste na veľkom omyle, pretože si len pohoršíte, spomalí sa Vám metabolizmus a krajšiu postavu nedosiahnete. Namiesto toho, aby ste jedli 3 hlavné jedlá, si rozložte stravovanie na 5 menších jedál. Nielenže sa Vám zrýchli metabolizmus, budete mať viac energie a to najlepšie pomaličky, ale isto začnete chudnúť.

Pri úprave stravovania (to už by malo byť lepšie počas tehotenstva) dbajte nato aby ste jedli zdravo (ovocie, zelenina, celozrnné pečivo, ryby,……….). Na schudnutie je vhodné jesť 4-5 krát denne a menšie porcie. Nezabúdajte na pitný režim.

Nezabúdajte aj na potraviny, ktoré sú bohaté na omega – 3 mastné kyseliny, vápnik, bielkoviny a vlákninu ako sú losos, sardinky, tuniak, chudé mäso, kuracie mäso, vajcia, fazuľa, strukoviny, jogurt a celozrnné jedlá. Znížte potraviny, ktoré majú vysoký obsah kalórií. To vám pomôže pri strate hmotnosti.

Pitný režim

Uistite sa, že pijete najmenej 8 – 10 pohárov denne, pretože to pomôže odplaviť všetky toxíny z Vášho tela.

Okrem toho vám čistá voda pomôže pri zrýchlení metabolizmu. Okrem čistej vody môžete do stravovania zaradiť mliečne výrobky, polievky, čerstvé šťavy..

Spánok je tiež veľmi dôležitý 

Samozrejme, keď ste mamička, tak sa nedá spať 8 hodín denne. Ale nedostatok spánku môže nepriaznivo ovplyvniť Váš metabolizmus a spomaliť proces chudnutia.

Znížte stres na minimum

So zodpovednosťou o dieťa prichádza zodpovednosť a stres. Stres môže nepriaznivo ovplyvniť Váš úbytok hmotnosti, preto skúste stres znížiť ako sa len dá.

Tanec 

Možno ste o tom nepočuli, ale práve tanec Vám pomôže spáliť kalórie a dokonca sa budete aj baviť.

Dezert z jogurtu 

Namiesto toho, aby ste sa dostali k dezertu vždy, keď sa cítite unavene, tak si skúste dať zdravšiu alternatívu.

Zmiešajte jogurt zo sekaným ovocím a orechov. Môžete tiež pridať napríklad vanilku. Takýto dezert je nielen chutný, ale zároveň Vám nepokazí chudnutie.

Jedzte doma 

Aj keď je dobré jesť príležitostne v reštaurácií, snažte sa napriek tomu jesť doma. Môže Vás to často lákať k jedlu, o ktorom viete, že je chutné, ale pri chradnutí Vám nepomôže.

Tučné ženy jedia zdravo

Zostaňte motivovaný 

Visia vám v skrini pekné šaty, ktoré ste nosili, keď ste bola štíhla? Dajte si ich do prednej časti šatníka, kde ju budete môcť pravidelne vidieť.

Zdravé chudnutie znamená

Viac kalórií spáliť ako prijať a neobmedziť pri tom prísun živín do organizmu. Verím, že to zvládnete a aj Vaše dieťatko bude radšej, keď bude mať krásnu maminu. Držíme vám palce.

Zdroj – momjunction.com
TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie, peknú postavu, super komunita... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!"
facebook skupina Herbalife

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *