Jojo efekt, je problémom veľa ľudí, ktorý sa umelo snažili urýchliť chudnutie. Preto ak chcete schudnúť bez jojo efektu, vyvarujte sa základným chybám.

Zradné chudnutie s jojo efektom

Jojo efekt poznáte mnohý z vlastnej skúsenosti. Držaním rôznych diét, odopieraním potravín, hladovaním, sa nám telo zľakne, preto keď prejdeme znova na našu stravu a začneme jesť potraviny, ktoré sme si odopierali, tak priberieme naspäť schudnuté kilogramy a ešte aj navyše. Telo si urobí zásoby, aby nabudúce vydržalo drastické hladovanie, resp. chudnutie, ktorému bolo vystavené. Toto je faktom a skúsenosťou mnohých ľudí, v snahe schudnúť čo najviac kilogramov a najrýchlejšie. Dopúšťajú sa mnohých chýb, ktoré odporujú zdravému životnému štýlu. Pribraté kilogramy, resp. jojo efekt nie sú celý problém, v mnohých prípadoch sa nám k jojo efektu pridružia ďalšie komplikácie v dôsledku nesprávneho chudnutia.

Nesprávne chudnutie Vám okrem jojo efektu môže spôsobiť:

  1. Spomalený metabolizmus
  2. Strata svalovej hmoty
  3. Zlé vyprázdňovanie ( zápcha, hnačky)
  4. Bolesti hlavy
  5. Únava, slabosť
  6. Zlé odvodňovanie organizmu

 

„Lepšie je chudnúť raz a poriadne ako stokrát a stále s jojo efektom“

Zdravý životný štýl, strašiak jojo efektu

Keď ste sa už presvedčili, že diétami nič nevyriešite a sklamaní z jojo efektom bolo už dosť, tak konečne vedzte, že chudnúť sa dá aj zdravo a natrvalo. Radi vás „zasvätíme“ do tajov zdravia, pohody a úspešného chudnutia bez jojo efektu.

Pravidlá zdravia, pohody a chudnutia bez jojo efektu

Na začiatok si musíme uvedomiť, že sa Vám nepodarí rýchlo schudnúť zo dňa na deň. Je to celoživotný proces udržiavania sa v kondícií, pohode a zdraví. Keď chceme schudnúť viac kilogramov a hlavne bez jojo efektu, pripravíme sa na to, že to bude trvať dlhšie. Aspoň máme záruku, že váhu si udržíme po celý život, ak sa budeme držať týchto rád. Samozrejme, že si tieto rady treba individuálne upraviť, vzhľadom na zdravie – preto sa radšej poraďte s lekárom, avy ste naozaj dosiahli chudnutie bez jojo efektu

 

Strava – chudnutie bez jojo efektu

Začneme tým, čo asi poznáme každý, jesť 4-5 krát denne. Ešte pred raňajkami začneme deň pohárom čistej vody, aby sme naštartovali trávenie a metabolizmus. Po raňajkách máme aspoň 2-3 hodinovú pauzu, pre dokonalé spracovanie potravín.

Desiata je dôležitá, pretože nám udržuje naštartovaný metabolizmus. Najlepšie je jesť ovocie, krajec pečiva so šunkou, nízkotučný jogurt alebo pohár mlieka. Vždy záleží, čo sme mali na raňajky, nech nemáme to isté. Strava má byť pestrá, bohatá na živiny a všetky látky, ktoré telo potrebuje. Pretože telo nebude správne chudnúť, ak mu niečo chýba.

Obed je najlepšie dať si medzi  11 – 13 hodinou. Polievky bez zápražky, taktiež sa vyhýbame mastným vývarom. Ako druhé jedlo je vhodné mäso so zeleninou, zapekané zeleniny so zemiakmi, cestoviny (pozor nie veľké množstvá), strukovinové prívarky… Pri oblohe ku mäsu sa vyhýbame zemiakom, nahradíme radšej ryžou a zeleninou. Opäť strava má byť pestrá, každý deň niečo iné. Medzi obedom a olovrantom má byť zase pauza aspoň 2-3 hodiny, pre dobré spracovanie stravy.

Olovrant je podobný ako desiata. Volíme vhodnú kombináciu nech máme rozdielne, ako na desiatu.

Večera by mala byť do 18 hodiny, pokiaľ ideme spať neskôr, tak aj večera môže byť neskôr, aby sme nedostali vlčí hlad. Niečo ľahké, dobre stráviteľné. Nech nezaťažujeme žalúdok na noc. Ďalší dôležitý bod v správnom životnom štýle je pitný režim. Denne by sme mali vypiť štyri deci vody na desať kilogramov našej hmotnosti. Vypočítajte si presné číslo a postupne sa dostaňte na požadovanú hodnotu.

Dobrý pitný režim nám zabezpečí dobré odvodňovanie, rýchle trávenie, spracovanie stravy a dobré vyprázdňovanie. Telo sa nám vďaka dostatku vody, bude dobre čistiť a detoxikovať, čo nám pomáha aj v chudnutí. Ďalší dôležitý bod je pokoj, kľud. Život bez stresu, keďže stres nám zastavuje chudnutie. Ďalej, šport a pohyb. Aj vďaka športu a pohybu bude život krajší, keď sa hýbeme, tak nie len pálime kalórie, ale sa nám aj uvoľňuje hormón šťastia. Keď použijeme všetky tieto body, tak ani nebudeme vedieť, že chudneme. Bude to radosť, každého dňa, že niečo pre seba robíme.

Pozrite si, ktoré potraviny sú na chudnutie najlepšie, kliknitenaj potraviny na chudnutie

 

Pohyb – chudnutie bez jojo efektu

Chudnutie bez jojo efektu vyžaduje aj primeraný pohyb. Musí nás hlavne baviť. Nemá zmysel, robiť niečo, proti svojej vôli. Vždy si vyberieme pohyb, ktorý nám je najbližší a dostupný. Keď si už vyberieme, tak by sme mali cvičiť, aspoň hodinu, až dve po jedle. Najlepšie je zjesť, niečo sacharidového charakteru. Hneď sa nám strava rozloží v žalúdku a putuje do krvi, v podobe čistej energie. Po cvičení je taktiež dobré, dať si niečo sacharidové, pre dobré budovanie svalstva. Najúčinnejšie je mať pohyb aspoň 3 krát do týždňa, po 45-60 minút. Pozor, mať málo pohybu je neúčinné na chudnutie, ale aj veľa pohybu škodí. Pretože telo sa nám preťažuje, dochádza k ochabovaniu svalstva, pričom, nemá čas sa regenerovať. Aby bol pohyb účinný, tak musíme mať pauzy, denné až dvojdenné, na regeneráciu svalov. Cvičiť priebežne. Vhodný pohyb Vám napomôže schudnúť bez jojo efektu a navyše si zlepšíte aj zdravie.

 

Pitný režim

To poznáme každý, že dobrý pitný režim, nám zaručuje správne fungovanie tela. Avšak opýtajme sa sami seba, dodržiavam aj ja správny pitný režim? Aby sme si skutočne vybudovali pevné zdravie, tak musíme denne vypiť toľko vody (čistej), koľko sme si vyššie vypočítali. (4deci vody na 10kg hmotnosti) Ak nebudeme dodržiavať správnu hodnotu, tak metabolizmus bude spomalený, zlé vyprázdňovanie, bolesti hlavy, telo bude zanesené odpadovými látkami. Preto je veľmi dôležitý, správny pitný režim.

Veď to chudnutie nie je vôbec zložité. Ak chcete schudnúť bez jojo efektu, vyžaduje to síce určitú námahu a vytrvalosť, ale určite to zvládnete.

sportove vybavenie s jablkom a vodou

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie, peknú postavu, super komunita... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!"
facebook skupina Herbalife

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *