Ak sa už snažíte schudnúť dlhšiu dobu a prečítali ste si viacero informácií ako schudnúť, určite ste sa dočítali, že konzumácia polievok je pri chudnutí nutnosťou.

V nasledujúcom článku zistíte prečo je tomu tak a aké polievky sú na chudnutie najvhodnejšie.

Polievka naplní v podstate celý tanier a má len málo kalórií. Ide aj o psychologický efekt, ktorý nás akoby presvedčil že sme zjedli plný tanier jedla. Ak by ste konzumovali malé porcie, stále by ste pociťovali hlad… pretože ste akože zjedli toho málo.

Konzumácia polievky má viacero výhod. Telo dostane všetky dôležité látky a zároveň sa vyhnete návalom hladu. Telo nemá nutkanie sa prepnúť do šetriaceho režimu po, ktorom prichádza jojo efekt.

Aj pri kvalitných a zdravých zeleninových polievkach je podiel bielkovín nízky, tým pádom telo odbúrava svaly, a nezameria sa skôr na tukové vankúšiky na bruchu a bokoch. Horúcu polievku nemôžeme zjesť naraz. Pomalá konzumácia poskytne mozgu dosť času, aby vyslal pocit zasýtenosti.

Kapustová polievka (tukožrútska)

Výhodou kapusty je, že v sebe skrýva vápnik, draslík, železo, vitamíny A, B1, B2, C a E. A taktiež priaznivo pôsobí na zvýšenú zrážanlivosť krvi a pomáha pri trávení. Taktiež obsahuje veľké množstvo antioxidantov, čo pomáha predchádzať rakovine. Veľký problém je, že neobsahuje bielkoviny i napriek tomu že obsahuje veľké množstvo vitamínov, nepokryje celú potrebu organizmu. Preto doporučujeme nezabudnúť aj na konzumáciu potravin bohatých na bielkoviny.

Kapustová tukožrútska polievka – recept dieta.naschudnutie.sk/diety/kapustova-dieta-tukozrutska/

Pórová polievka

Podobnou polievkou na chudnutie je aj pórová polievka, ktorá podporuje trávenie, zrýchli metabolizmus a tým pomáha aj pri chudnutí.

Je bohatá na vitamíny B, C a E, fosfor, kyselinu listovú, karotén, železo, draslík a vápnik. Šťava z póru má pozitívne účinky na krv, upravuje vysoký cholesterol, pomáha v liečbe reumy, zápchy, upravuje činnosť srdca a mozgu.

Slepačia polievka (vývar)

Medzi tukožrútske polievky sa radí aj tá s kuracím mäsom. Bohato pridajte zeleninu a dbajte na kvalitu použitého mäsa. Obecne ale platí čím menej mastného a soli tým lepšie. Nielenže je táto polievka veľmi sýta ale aj obsahuje dostatok živín, ktoré naše telo tak nutne potrebuje.

Záver

Len chudnutie s polievkou nemá v podstate žiadny zmysel, síce niečo schudnete, telo si ale odbúra svalovú hmotu a následne sa dostaví jojo efekt. Na chudnutie bez jojo efektu je potrebná vyvážená strava, iba konzumácia polievok vám chudnutie bez jojo efektu nezaručí.

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie, peknú postavu, super komunita... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!"
facebook skupina Herbalife

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *