Chudnutie nieje až také jednoduché ako sa môže zdať. Preto veľa z nás podľahne reklamám typu: Zázračná tabletka na schudnutie bez cvičenia… a podobne. Nájsť tu správnu cestu na úspešné schudnutie bez jojo efektu nieje až také ťažké, no uvedomte si, musíte sa na to jednoducho pripraviť. Nieje to záležitosť pár dní, ale dlhodobé a systematické zmeny v životospráve (jedálniček, pohyb, spánok…). Zistite si najprv čo je pre chudnutie naozaj účinné a správne a zahoďte za hlavu reklamy na rýchle chudnutie bez  zmeny jedálnička a pohybu…

Nasledujúce metódy na chudnutie sa ani neoplatí skúšať

  • Buď vôbec neschudnete – Nezmyselné diéty na chudnutie, bez rozumnej zmeny jedálničku plnej živín a vitamínov, bez zvýšenej pohybovej aktivity… nefungujú ako dlhodobý proces chudnutia
  • Alebo nastane jojo efekt – drastické zmeny v jedálničku, hladovka… síce schudnete ale príliš rýchlo, čo má za následok jojo efekt vrátenia schudnutých kíl

Hladovka – áno či nie?

Hladovku rozdeľujeme na jednodňovú a viacdennú. Jednodňovú hladovku môžme považovať za prospešnú. Hladovku môžme poznať napr. na štedrý deň vo vianočnom období, kedy držíme pôst.  O viacdennej hladovke sa to už ale nedá tvrdiť.

Hladovka je “jednoduchá”. Musíte úplne prestať prijímať akúkoľvek stravu… jediné čo je dovolené je piť čistú vodu. Telo začne pomaly spaľovať nahromadené zásoby zo svalov, tukových zásob, odvodní sa…. a tým pádom váha začne pomaly klesať. Na hladovke je ale nebezpečné resp. npeŕjemné, že po cca 3 – 4 hodinách, Vám začne klesať množstvo cukru v krvi. To má za následok silný pocit hladu.

To čo sa deje potom nájdete v článku “Hladovka“. A nieje to nič príjemné a telu prospešné. Ak sme už spomínali jednodňová prípadne 2 dňová očista je v poriadku, ale viac dní, je pre telo už neprijateľná.

Zázračné prípravky na chudnutie

Rôzne tabletky a doplnky na chudnutie, resp. na doplnky výživy vám pri chudnutí pomôžu, ale iba za určitých okolností. Žiaľ ak ste lenivý dvihnúť čo i len zadok od televízora a všade sa vozíte autom, chladnička je Vaša najlepšia kamarátka, fast foody obľúbenou zastávkou namiesto vareného obedu… tak Vám žiadna tabletka alebo doplnok na chudnutie nepomôže. Pretože už z názvu doplnky výživy vyplýva, že takéto tabletky na chudnutie majú doplniť Vašu výživu a nie za Vás schudnúť, resp. nahradiť Vašu lenivosť.

Ak už sa teda napokon rozhodnete ísť cestou užívaním tabletiek a doplnkou na chudnutie, je nutné aj tak upraviť jedálniček a zvýšiť fyzickú aktivitu. Tabletky za Vás neschudnú!

Podrobnosti: “Tabletky na chudnutie”

Extrémne zameraná strava na chudnutie

Je nezmysel držať vo väčšine prípadov diétu, ktorá je zameraná na príjem iba jednej zložky potravy. Napríklad iba preferovať jedlá s vysokým obsahom bielkovín, alebo úplne obmedziť sacharidy. Toto sú proste nezmysly a schudnúť takýmto spôsobom nieje možné. Strava musí byť pravidelná vyvážená (plná živín, vitamínov), dodržiavanie pitného režimu. Jesť iba jeden druh stravy je pre telo nebezpečné!

Správny postup na chudnutie

Základom je sa na chudnutie pripraviť. Je to obdobné ako keď idete na dovolenku. Pokiaľ sa na ňu nepripravíte a nenaplánujete si ju, tak pokiaľ nie ste vyslovený dobrodruh, tak určite dovolenka nedopadne podľa Vašich predstáv a sklamanie bude prevládať na pozitívami. To isté platí aj pri chudnutí. Ak chcete uspieť, urobte si plán na chudnutie…

Ako začať chudnúť – postup a plán na chudnutie

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie, peknú postavu, super komunita... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!"
facebook skupina Herbalife

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *