Zelená káva sa stáva v posledných dňoch hitom chudnutia. Slávne osobnosti a celebrity doporučujú jednoduché chudnutie pomocou pitia zelenej kávy. Myslíte si, že to naozaj funguje alebo je to iba ďalší “zaručený” návod na chudnutie?

Zelená káva je v podstate tá istá ako klasická káva, ale s tým rozdielom, že po zbere a usušení sa už ďalej tepelne neupravujú. Vďaka tomu sa teda neznižuje obsah kyseliny chlorogénovej (polyfenoly), ktorý je u zelenej kávy až 10x vyšší než u klasickej kávy.  Táto kyselina napomáha regulovať glykémiu v tele, resp. spomaľuje vstrebávanie cukrov. Tým pádom má pozitívny vplyv najmä na zamedzenie chúťok a prejedanie sa. Zelená káva taktiež obsahuje množstvo Antioxidantov, ktoré sú potrebné hlavne v tejto dobe.

Rozdiel v spracovaní zelenej a klasickej kávy je v tom, že po zbere a usušení sa zelené plody už ďalej tepelne neupravujú. Práve vďaka tomu sa vôbec neznižuje obsah tejto kyseliny. Takúto kávu môžete ďalej podávať formou tabliet, kde sa nachádza len jej výťažok, alebo si môžete objednať priamo zrnká, ktoré už následne spracovávate podľa návodu a môžete si z nich pripravovať aj nápoj. Druhá alternatíva je podstatne silnejšia a odporúča sa aj pri detoxikácii organizmu.

Zelená káva – chudnutie

Pravidelná konzumácia kávy má priaznivý vplyv na našu postavu. A to tak, že očisťuje náš organizmus a tým sa odľahčí a zrýchli metabolizmus. Čo má za následok pozitívny vplyv na chudnutie. Zelená káva ale sama o sebe nechudne kilá. V podstate nám iba napomôže ich schudnúť. V každom prípade najúčinejšia cesta ako schudnúť prebytočné kilá vedie cez očistu organizmu, zrýchlením metabolizmu a tým zefektívniť spaľovanie kíl.

Existujú mnohé verzie zelenej kávy – rôzne tablety, prášky a pod… No najúčinnejšia je priama forma, oproti rôznych preparátov z nej.

Zelená káva – riziká

Zelená káva sa v podstate považuje skoro za liek. No všetkého veľa škodí. Rovnako ako pri bežnej praženej káve, sa neodporúča podávať deťom, alergikom, tehotným ženám, a ľudom náchylným na srdcovo cievne ochorenia kvôli kofeínu.

Napriek tomu, že sa tento druh kávy považuje viacmenej za liek, platia pri jej konzumácii isté obmedzenia. Rovnako ako pri praženej káve, neodporúča sa podávať ju deťom. Pozor by si mali dať aj alergici, obmedziť by ju mali aj tehotné ženy, taktiež opatrný by mali byť aj starší ľudia.

Rôzne verzie kávy doplnené o dochucovadlá nie sú pre naše telo prospešné a teda doporučujeme preferovať čistú a kvalitnú zelenú kávu bez zbytočnej “nadstavby”.

Zelená káva je v podstate v niektorých prípadoch lepšia ako klasická čierna káva. No oplatí sa investovať nemalé peniaze za pár výhody, ktoré môžme v podstate získať aj z konzumácie ovocia?

Zdroj http://schudnutie.peknetelo.eu/zelena-kava-na-chudnutie.html

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie, peknú postavu, super komunita... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!"
facebook skupina Herbalife

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *