O dôležitosti zdravej výživy vo vzťahu k nášmu zdraviu už môžete dnes počuť stále častejšie. Rovnako dôležitý vplyv má však i na úspešnosť nášho chudnutia. Chcete schudnúť zdravým spôsobom, raz a navždy sa tak zbaviť prebytočných kilogramov? Potrebujete sa zamerať predovšetkým na dostatočne výživnú hodnotu vašej stravy a jej primeranú kalorickú hodnotu.

Pri diétách väčšinou zdravá výživa nehrá podstatnú úlohu. Vedome naše telo oberáme o dôležité živiny, ktoré denne potrebuje. Výsledkom je jojo efekt. Preto radšej zabudnite na nezmyselné diéty a zamerajte sa na rozumnú úpravu vášho jedálnička. Niekedy stačí iba niekoľko zmien a ručička váhy sa začne hýbať tým správnym smerom.

Zdravá výživa – čo naše telo potrebuje na chudnutie

zeleninaChudnutie – na to aby náš organizmus dokázal pracovať správne, čiže aby dokázal i efektívne spaľovať tuky, potrebuje denne prijímať stravu, ktorá má dostatočnú výživnú hodnotu. Čiže pri chudnutí sú dôležité nielen tuky a cukry, ale i dostatok bielkovín predovšetkým rastlinného pôvodu. Tiež potrebujete svojmu telu dodávať dostatok kvalitných vitamínov, minerálov, stopových prvkov.

Bohužiaľ sa pri chudnutí  často zameriavame iba na znižovanie množstva prijatých tukov a cukrov. Pri tom zabúdame na dostatočné množstvo ostatných živín, ktoré sú pri zdravom chudnutí nevyhnutné. Skúste sa zamyslieť, či strava ktorú denne konzumujete obsahuje dostatočnú výživnú hodnotu? Či ju môžete nazvať zdravá výživa alebo je to iba mŕtva hmota, ktorou svoj organizmus iba zbytočne zaťažujete, a ktorou podporujete vznik nadváhy.

Dbajte tiež na vhodnú úpravu prijatej stravy, pretože tepelnou úpravou dochádza k jej zbytočnému znehodnocovaniu. Preto pri chudnutí uprednostnite radšej konzumáciu čerstvej pred varenou stravou.

Dnes by už mala byť samozrejmosťou denná konzumácia čerstvého ovocia a zeleniny. Žiaľ je to skôr výnimočná situácia ako samozrejmosť. Radšej si doprajeme porciu hranoliek ako porciu čerstvej zeleniny. Preto sa nečudujme, že chudnutie je problémom stále väčšieho počtu ľudí. Deti nemajú žiadny vzťah k ovociu či zelenine, resp. zdravá výživa im veľa nehovorí. U detí v kolektívoch sú žiaľ populárnejšie hranolky ako jablko či hruška. Bohužiaľ príkazmi často nič nezmeníte. Základom je vlastný príklad doma v rodine. Vlastným príkladom dosiahnete podstatne lepšie výsledky. Obezita je žiaľ stále častejšie i problémom malých detí. Preto venujte dostatok času výberu toho čo vkladáte do úst vy i vaša rodina. Pokiaľ máte nadváhu, nemôžete tvrdiť, že ste zdraví. To platí i o vašich deťoch. Zamysleli ste sa niekedy nad detstvom obézneho dieťaťa?

Výpočty – ste tučný

To že dnes už máme dostatočné množstvo stravy ešte neznamená, že nášmu telu dávame stravou dostatočnú výživnú hodnotu – zdravú výživu. Chce to len niekoľko zmien a budete prekvapený ako sa zefektívni nielen vaše chudnutie, ale budete sa cítiť oveľa lepšie i po zdravotnej stránke.

Zdravá výživa je nielen základom zdravia, ale zdravá výživa je aj základom úspešného chudnutia. Jenou z príčin toho že diéty na chudnutie väčšinou nefungujú je i nedostatočne výživná hodnota vašej stravy. Preto radšej zabudnite na nezmyselné diéty a zamerajte sa na rozumnú úpravu vášho jedálnička.

Zdravá výživa a chudnutie sú spojené nádoby. Chudnutie bez zdravej výživy je dopredu prehratý boj. 80 % úspechu pri chudnutí je v tom čo a kedy jete.

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie, peknú postavu, super komunita... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!"
facebook skupina Herbalife

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *